Kauza dne: Soud propustil Marka Víta z vězení, důvodem je zdravotní stav

Marek Vít byl v září roku 2007 dočasně propuštěn z vězení. Důvodem byla složitá operace kotníku, a tak se známý fotbalový činovník znovu podíval na svobodu. Měl si vypůjčit od lidí peníze, které už potom ovšem nevrátil. Nejvíce si vypůjčil od podnikatele Jiřího Čulíka, který mu půjčil na nákup pozemku, a to 2,4 milionu korun.

Marka Víta soud propustil dočasně z vazby kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Měl mít nedoléčenou zlomeninu kotníku a byl tedy propuštěn na půl roku. Manželka Mirka Čejková byla z jeho propuštění nadšená: „Mám obrovskou radost, že jsme zase rodina,“ ulevila si Čejková.Propuštění Marka Víta ovšem nepřišlo jen tak. Předcházelo tomu roční zkoumání jeho zdravotního stavu. V momentě, kdy se znalecké posudky ocitly u Krajského soudu v Ústí nad Labem, padl finální verdikt.

Marek Vít, který pravděpodobně měl mít Sudeckův syndrom, což znamená odvápnění a rozklad kostí, dostal od soudu možnost léčit se na svobodě. Proto mohl podstoupit i onu velmi náročnou plastiku vazů.

Mirka Čejková byla manželkou Marka Víta.

Mirka Čejková byla manželkou Marka Víta.

Nicméně Vít se v té době nevyhnul nařčením, že je propuštěn pouze z protekce. A že ven se dostávají jen vězni s rakovinou. Marek Vít na tyhle hlasy odpověděl poměrně v klidu: „Mám padesátistránkový posudek, že jsem skutečně nemocný.“

Marek Vít byl propuštěn kvůli svému zdravotnímu stavu.

Marek Vít byl propuštěn kvůli svému zdravotnímu stavu.

Marka Víta si dnešní veřejnost pamatuje především kvůli jeho fotbalovým kauzám, jako je „kamarádství“ s Lionelem Messim, podpisu na záda právě od Messiho, také ho zmiňoval známý Julius Lavický ve svém seriálu Vyšehrad, když chtěl přestoupit do Barcelony.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:26 19. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  9
 • Trapas
  5
 • Tvl
  5
 • Super
  4
 • Haha
  4
 • Sladký
  3


Komentáře

Expres.cz