Opilý rozhodčí Pilný zase úřaduje. Obvinili ho, že zařídil výsledek v utkání

Rozhodčí Marek Pilný při loňském zápase v Příbrami, při nemž byl namol. Nyní byl obviněn z ovlivnění zápasu. | foto: Profimedia.cz

Před rokem se namazal jak zákon káže, přitom měl být jako jeden z rozhodčích u zápasu fotbalové ligy. Marek Pilný, pohříchu ve světě nejznámější český sudí, byl poté z fotbalu vyhozen. O víkendu se však objevilo obvinění, že má stále neblahý vliv na kolegy a potažmo výsledky utkání.

Je to velké derby v divizi C, tedy ve čtvrté nejvyšší soutěži. To už není proslavený Okresní přebor, nýbrž poloprofesionální fotbal. Žádná sranda na žízeň, jde o prestiž, ale i o peníze.Když se setkají týmy Dvora Králové a Trutnova, vždy to jiskří. Tahle dvě města dělí necelých dvacet kilometrů.

V neděli dodali náboj do utkání především rozhodčí. Domácímu Dvoru, který patří do klidného středu tabulky, nemá postupové ani sestupové starosti, neuznali dva regulérní góly. Oba pro ofsajd. Trutnov, jenž bojoval v divizi o holý život (pád do krajského přeboru by byl pro okresní město kardinální průšvih), proto vyhrál 2:1 a zachránil se.

Jeden z neuznaných gólů Dvora Králové. Zakroužkovaný hráč za chvíli skóruje, ofsajd to v žádném případě nebyl.

Jeden z neuznaných gólů Dvora Králové. Zakroužkovaný hráč za chvíli skóruje, ofsajd to v žádném případě nebyl.

Na Facebooku se pak objevil printscreen jedné inkriminované situace. Je na něm jasně vidět, že branka měla platit. Skórující dvorský hráč rozhodně není v ofsajdu. „Dneska nám neuznali dva góly, oba pro ofsajd. Zakončoval zakroužkovaný hráč. Nebrečím, jen je sranda, co jde odmávat,” glosoval Jakub Vaníček, brankář Dvora.

Jeho trenér Pavel Matějka, mimochodem bývalý hráč Hradce i pražské Sparty, se pak pustil do slovní hříčky: „Soupeře jsme v derby přehráli, nastřelili dvakrát tyč, dali i tři regulérní branky, ale holt Trutnov byl příliš Pilný na to, abychom jej mohli porazit.“

V jeho výpovědi je klíčové slovo Pilný. S velkým P. Naráží tak na Marka Pilného, bývalého sudího z Trutnova, který se vloni v květnu v Příbrami, kde byl jako čtvrtý rozhodčí ligového zápasu se Slavií, proslavil svou opileckou eskapádou. Při duelu pobíhal kolem postranní lajny, byl totálně mimo.

A nebyl v tom sám. Jeho kolega, brankový arbitr Jiří Jech, byl v podobné kondici, jak ukázalo video. Navíc se úplně v klidu během zápasu vymočil přímo před diváky.

Oba dva byli vyloučeni z fotbalu. Pilný pak ještě nějaký čas dělal oficiálně sekretáře Okresního fotbalového svazu Trutnov, ale i z této funkce byl po mediálním upozornění vyhozen. Jenže nestáhl se, na to je příliš známou osobou.

Na okrese Trutnov nadále působí a nyní byl tedy obviněn, že dál využívá své kontakty ze staré doby. Pilný totiž patří ke skupině věrných kolem kontroverzního místopředsedy fotbalové asociace Romana Berbra.

A ve Dvoře si nyní myslí, že svůj vliv využil, aby pomohl Trutnovu k vítězství.

Fotogalerie

Komentáře