Marek Eben jako král Majálesu: Totálně si vystřelil ze Zemana s Ovčáčkem!

Miloš Zeman nebude mít ze slov Marka Ebena radost. | foto: Koláž Expresu

Moderátora Marka Ebena známe jako korektního a rezervovaného džentlmena, který se málokdy vyjadřuje k politice a obecně k politikům. Tentokrát však „pan Rovný“ vystoupil z komfortní zóny a vystřelil vysoko – až na prezidenta Miloše Zemana. A stálo to za to!

Když studenti v Olomouci korunovali Marka Ebena králem letošního Majálesu, netušili, čeho se stanou svědky. Eben totiž svou korunovací řeč pojal opravdu svérázně. A radost z ni nebudou mít Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček.Studenti, děkuji vám za vaší důvěru. Děkuji všem, kdo mi umožnili dostat se na trůn. Slibuji, že všechny ty, kdo mi pomohli dostat se na trůn, při nejbližším státním svátku vyznamenám,“ rozesmál všechny přítomné moderátor, který tak poukazoval na fakt, že Zeman pravidelně rozdává státní vyznamenání svým kamarádům a těm, kdo při něm stáli při prezidentských volbách.

Tím ale Eben neskončil. Radost Zeman nebude mít ani z popisu úkolů, které si Eben jako král Majálesu předsevzal. „Mým úkolem je vládnout zhovadile. Král majálesu musí být zhovadilejší, než všichni ostatní králové a vládci. Studenti, to je témě nesplnitelný úkol. Zhovadilost skutečných vládců je téměř nepřekonatelná. Abych mohl dostát tomuto složitému úkolu, budu potřebovat daleko větší aparát, než mají skuteční vládci,“ bavil studenty moderátor, který tak narážel na spolupracovníky hlavy státu.

Proto vám oznamují, že si pořídím ne jednoho, ale dva tiskové mluvčí. Jeden bude hledat věci, které nemohu najít sám, protože takových věcí přibývá, bude to práce na plný úvazek. Druhý tiskový mluvčí bude odpovídat na dotazy, které jste nepoložili a sdělovat vám své názory na které nejste zvědaví,“ vystihl přesně Eben, který tak jasně dal najevo, na které straně barikády stojí a mezi Zemanovo voliče rozhodně nepatří.

Uvidíme, jestli Marek Eben došel k obratu a odteď se bude s humorem jemu vlastním častěji vyjadřovat k politice nebo k hlavě státu.

Nás by to bavilo. A vás?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:04 2. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  755
 • Trapas
  96
 • Haha
  31
 • Tvl
  26
 • Cože
  21
 • Sladký
  20


Komentáře