Skupina „Mamynky“ pořádá kojící pikniky a svými vnadami děsí kolemjdoucí

Mnoho měst má své kojopikniky. Nejen Praha, která je semeništěm všemožných new age šíleností. | foto: facebook

Recesistické skupiny na Facebooku, které si berou na paškál „mamynky“, tedy mizerné a nevzdělané matky, si berou na paškál další nešvar českého mateřského rybníčku. Jsou jím takzvané „kojo pikniky“. O co jde? Skupinka matek se sejde v parku a odhalí poprsí, aby nakojily své potomky!

Na Facebooku se v poslední době se skupinami, které se smějí „mamynkám“, tedy mizerným a nevzdělaným matkám, jejichž charakteristickým znakem je špatný pravopis, se kterým v diskusích na internetu formulují své často až překvapivě hloupé dotazy, roztrhl pytel. A čemu se v nich smějí tentokrát? Žhavým hitem jsou takzvané „kojo pikniky“!„Kojo piknik“ je událost, která slouží ke sdílení mateřských radostí a vytváří mezi matkami takřka posvátné spojení, alespoň podle svých zastánkyň. Také má sloužit jako jakási osvěta pro veřejnost, která stále nechápe, že kojení je normální, a tudíž není nic divného na tom, že matka mezi lidmi vytasí bradavku a dá se do kojení.

V praxi to vypadá tak, že skupina matek, převážně lehce ezotericky založená, se svolá po Facebooku a uspořádá „srazík“ v některém z větších českých měst. Poté se sejdou v parku, vezmou deky, kočárky, mimina, dětské hračky, pleny a kdovíco ještě, posedají si v parku, konverzují o radostech a strastech mateřství, zatímco jejich volně se batolící či pobíhající dítka co chvíli přidřepnou a napijí se ze stále připravených ňader.

Mnoho měst má své kojopikniky. Nejen Praha, která je semeništěm všemožných new age šíleností.

Mnoho měst má své kojopikniky. Nejen Praha, která je semeništěm všemožných new age šíleností.

Matky kojilky s oblibou kojí dítka, která ostatním připadají tomuto způsobu výživy již poněkud odrostlá. Nezřídka se tak o mateřské mléko hlásí capart, kterému již dávno byly tři roky. Zastánkyně takové výchovy jsou toho názoru, že je to přirozené a zkrátka počkají, až se jejich dítě odstaví samo. To však často způsobí poněkud ošemetnou situaci, kdy lidé kolem matky pociťují jisté rozpaky při pohledu na dítě, které se třeba již učí jezdit na kole, ale stále je kojeno.

Názory na kojení na veřejnosti se obecně velmi různí. Zatímco někoho striktně pohoršuje v jakékoli podobě, jiní připouští, že pokud je decentní a žena se nevysvléká málem do půl těla, je vše v pořádku.

Matky kojilky jsou ale schopné sedět v parku s ňadrem konstantně odhaleným, aby si její potomek mohl kdykoli posloužit. A to už trochu divné je. Přece jen ani dospělí nemohou jíst kdykoli a kdekoli je napadne. Například během pracovní porady by člověk svačinu asi nevybalil. Děti mají sice jiné potřeby, ale naučit se je kontrolovat je jeden ze základních úkolů výchovy...

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:27 8. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  43
 • Trapas
  24
 • Super
  20
 • Haha
  17
 • Cože
  11
 • Sladký
  11


Komentáře