Můj syn může žít v zahraničí, ale v Česku cizince nechci! Lucie Bílá promluvila a je to k pláči

Lucie Bílá si protiřečila v jednom rozhovoru. | foto: Facebook Filipa Kratochvíla

Předtím, než Lucie Bílá promluví, měla by napočítat do deseti a pořádně se zamyslet. V jednom z posledních rozhovorů, které poskytla, totiž tvrdí, že by se nedivila, kdyby se její syn rozhodl žít za hranicemi České republiky, přitom by ty stejné hranice nejraději zamkla na sto západů!

Vše začalo velmi nevině. Redaktorka Magazínu deníku Právo se Lucie Bílé zeptala, zda není pro jejího syna Filipa někdy slavná maminka hendikepem, na což Bílá odpověděla, že s ohledem na to, že to neustáli dospělí muži, musí to být těžké pro jednadvacetiletého kluka.Obratem ale vysvětlila, že žít pod drobnohledem si vybrala ona sama, není to tedy svět jejího syna.

Můj syn se narodil jako světoobčan. Moje kořeny jsou hluboko v naší zemi, ale ty jeho jsou všude: má americké občanství a tím, že vystudoval britskou školu, i angličtinu jako druhý rodný jazyk. Jsem moc ráda, protože si uvědomuji, že to nemá kvůli mně vůbec lehké. Je už dospělý mladý muž, a tak touží po svém životě. Zamiloval si Francii a většinu času teď tráví tam. Nebudu se zlobit, když se rozhodne žít nastálo jinde. Pro mne je nejdůležitější, aby byl šťastný a aby byl sám sebou,“ sdělila zpěvačka, na čemž by nebylo nic špatného. Každá matka si přeje pro své potomky jenom to nejlepší a Bílá není výjimkou.

Záhy ale došla řeč na momentální náladu v Česku. To už ale Bílá mluvila jinak. „Myslím, že v lidech roste strach. Já ale věřím v dobré konce. Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ni jen tak s někým dělit,“ sdělila žena, která ještě před několika vteřinami básnila o tom, jak se její syn zamiloval do Francie a nebude se na něj zlobit, když se mimo Česko rozhodne žít nastálo.

Tím ale její názorový kotrmelec neskončil. Když se jí redaktorka zeptala, co Čechy podle ní nejvíc ohrožuje a čeho se Bílá sama nejvíc bojí, Bílá odhalila své myšlenkové pochody.

Kdyby mi někdo zazvonil u dveří a já cítila, že tím ohrozím svého syna, svou rodinu, nepustím ho domů a nikdo mě k tomu nedonutí. Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí. Nesmíme ho ztratit,“ překvapila Bílá, které když se její přání splní a hranice Česka se zamknou na sto západů, buď se již nikdy nepotká se svým milovaným synem, nebo se Filipovi Světoběžníkovi rozplynou všechny životní sny.

Bílá by se tak pro příště měla pořádně zamyslet, než bude odpovídat. Aspoň v jednom rozhovoru by se mohly její názory scházet.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:08 11. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  287
 • Trapas
  223
 • Tvl
  44
 • Sladký
  24
 • Haha
  21
 • Cože
  20


Komentáře