Bílá zachránila kulturák v Otvovicích. Opravy ji vyjdou na těžké prachy, nikdo jí nepomůže

Lucie Bílá si koupila kulturní dům v Otvovicích. Jenže nedomyslela, kolik jí bude v budoucnu stát peněz i úsilí. | foto: Youtube, Google, Profimedia.cz

Už na podzim tohoto roku se objevila zpráva, že Lucie Bílá (50) plánuje zachránit kulturní dům v rodných Otvovicích. A přestože si myslela, že na záchranu získá dotace a s opravou společenského domu jí pomohou sponzoři, nakonec šlo vše z její kapsy. Kulturák už jí dokonce vyšel na více než deset milionů a tím to rozhodně nekončí!

Zpěvačka Lucie Bílá se nikdy netajila svou láskou k rodným Otvovicím. Ve vsi, kde má velký rodinný dům, se snaží pomáhat, jak jen je to možné. Naposledy se například vložila do boje za místní kulturní dům, kde se dříve konaly plesy a různé koncerty.A přestože si ještě na podzim myslela, že na záchranu tohoto domu získá dotace nebo finance od svých dlouholetých sponzorů, nakonec částka deset milionů korun, za kterou byl dům nabízen, putovala z její kapsy.

A to není vše! Bílá se jako majitelka haly stala zodpovědnou osobou, která by měla nechat kulturní dům podrobit ještě několika stavebním úpravám. Podle stavitelů a místních lidí totiž budova potřebuje finanční injekci.

„Měsíc to pucovali, ale to nebude stačit. Bude nutná rozsáhlejší oprava domu, která se dle mého názoru bude pohybovat ve velkých částkách. Troufám si říct, že i přes milion. V domě je totiž kromě rozlehlé haly také restaurace,“ řekl nám dobře informovaný zdroj, podle něhož si Lucie z otvovického kulturáku hodlá udělat vlastní koncertovou halu.

Kulturní dům v Otvovicích je velmi starý.

Kulturní dům v Otvovicích je velmi starý.

„Lucce se vždy prostor líbil. Pochvaluje si tam akustiku,“ dodal s tím, že právě koncerty by mohla vybírat finance na zdokonalení prostoru. Už 17. prosince Bílá uspořádala v hale vánoční koncert a uvedla, že by v těchto událostech ráda pokračovala.

Společně se svými kamarádkami ty nejnutnější úpravy sice udělala, než se však bude moci opřít do organizování místních koncertů, bude nutné budovu nechat ještě prohlédnout odborníky. „Mohlo by se totiž stát, že někomu dům spadne na hlavu,“ zavtipkoval na závěr náš zdroj.

Bílá si tak na sebe vzala velké břemeno a je otázkou času, kdy v místě proběhne rozsáhlá rekonstrukce.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 5. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  40
 • Haha
  18
 • Tvl
  15
 • Trapas
  14
 • Sladký
  12
 • Cože
  11


Komentáře