Pomsta muslimům? V Londýně se opět zabíjelo, u mešity mrtvý i zranění

  •   7:11,  aktualizováno  7:26
  • diskuse

Záchranáři zasahují u mešity v Londýně | foto: Reuters

Při najetí dodávky do chodců u londýnské mešity zahynul jeden člověk a dalších deset lidí utrpělo zranění. Oznámila to policie, která podle premiérky Theresy Mayové k tomuto incidentu přistupuje jako k potenciálnímu teroristickému útoku. Za řízení Mayové se uskuteční zasedání výboru pro mimořádné situace.

Dva zranění byli podle policie ošetřeni na místě a dalších osm bylo převezeno do nemocnic. Dva lidé jsou prý v kritickém stavu. Řidiče dodávky zadrželi lidé na místě, následně ho zatkla policie. Je to osmačtyřicetiletý muž, podle zahraničních zdrojů běloch.Způsob a místo útoku by mohlo napovídat, že se jedná o odvetu osamoceného jedince vůči muslimské komunitě ve spojitosti s nedávnými teroristickými útoky v Londýně. Muž byl převezen do nemocnice, kde lékaři vyšetří jeho duševní zdraví.

Dodávka najela do chodců v noci na dnešek v městské části Finsbury Park na severu Londýna. Britská muslimská rada uvedla, že dodávka „úmyslně“ najela do muslimů odcházejících z mešity. Svědkové z místa události čin chápou jako útok proti muslimské komunitě. Rada vyzvala britské úřady k posílení bezpečnosti v okolí mešit.

Do lidí před mešitou najel muž s dodávkou.

Do lidí před mešitou najel muž s dodávkou.

Někteří svědci podle listu Evening Standard uvedli, že z dodávky vystoupil muž a nejméně jednu osobu pobodal. Policie však zatím nemá zprávy o tom, že by nějaká osoba měla zranění způsobená nožem.

Mayová označila najetí automobilu do chodců za „strašný incident“. Je podle svých slov v myšlenkách se zraněnými. Vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že ho incident naprosto šokoval.

Fotogalerie

Komentáře