• Podcasty
  • Antiyoutuber
  • jít naiDNES.cz

Ligový Expres: Neuvěřitelné! I Plzeň si může stěžovat na rozhodčí

O mistrovi je rozhodnuto, ví to nejen Ligový Expres. Slavia porazila ve „finále“ sezony Plzeň 3:1 a titul už si nedá vyrvat. Je smutné, že si po tomto utkání mohou viktoriáni stěžovat na rozhodčího.

Ve fotbale rozhodují milimetry. Maličkosti. Hrana mezi úspěchem a prohrou je ostrá jak papír. Ukázal to i šlágr fotbalové ligy, střet Slavie s Plzní.

Za stavu 0:0 trefil viktorián Jan Kovařík zblízka tyč. Chyběl kousíček. Kdyby skóroval, jeho tým by šel do vedení, svou zkušeností by si dost možná došel pro výhru a v tabulce by přeskočil Slavii.

Plzeňský záložník Jan Kovařík neproměnil na Slavii klíčovou šanci. Viktoria pak prohrála.

Místo toho Pražané udeřili třikrát v posledních deseti minutách a už si mohou dělat ve vitríně místo na pohár pro mistra.

Jenže jak už to (bohužel) bývá, v Česku často zasahují do zápasů i rozhodčí. Platilo to i v tomto případě. Tentokrát si na sudího Miroslava Zelinku a jeho kolegy může stěžovat Plzeň.

Může se to zdát jako nelogičnost, vždyť kolik soupeřů za poslední roky láteřilo nad tím, že arbitři hrají Viktorii do ruky. Upozorňovali, že funguje propojení manažera klubu Adolfa Šádka s Romanem Berbrem, vládcem českých rozhodčích, který jen tak mimochodem žije v Plzni.

Souboj Slavie s Plzní rozhodoval Miroslav Zelinka.

Nebyla to planá slova. Plzeň si opravdu v tomto směru žije jako v bavlnce. Jenže tentokrát i ona narazila.

Šlo především o dva momenty.

Za stavu 1:0 zatáhl Michael Ngadeu za rameno Jakuba Brabce, hosté chtěli penaltu. Nebyl to kriminální faul, ale… Co by mohla říkat taková Bohemka, proti které kopala penaltu Sparta za mnohem pochybnější zákrok?

Navíc o chvíli později dostala výhodu pokutového kopu Slavia. David Limberský zahrál ve výskoku podivně rukou. Byla to nešikovnost, ale také důsledek loktu, který měl v jeho zátylku důrazný Milan Škoda.

Tomáš Souček střílí z penalty druhý gól Slavie do plzeňské sítě. Nakonec byl vítězný.

Zadák Plzně pak vyzýval sudího Zelinku: „Běž se podívat.“ Rozhodčí však video nevyužil, což je mírně řečeno zvláštní, když v jiných případech hledají muži v černém alibi pro své rozhodnutí.

Slavia přidala druhou – nakonec vítěznou – branku.

„Nebudu to hodnotit, napište sami, jak jste ty situace viděli, já do médií svůj názor říkat nebudu. Nikdy jsem to nedělal,“ řekl po utkání plzeňský kouč Pavel Vrba. Ale pak si, jak má ostatně zvykem, neodpustil jízlivost: „Byl jsem překvapený, s jakou rychlostí rozhodovali. Jindy to trvá čtyři minuty, dnes dvacet vteřin. To je super.“

Je to jeho klasické rýpnutí, jenže tentokrát oprávněné. Zelinka měl oba momenty prozkoumat. Jednalo se o tak důležitý zápas a klíčové chvíle, že právě pro ně bylo video zavedeno.

Takto je nad triumfem Slavie (jinak herně zaslouženým) pochybnost.

Slávista Lukáš Masopust otevírá skóre duelu s Plzní.

Pochybnosti jsou však i nad dalším působení Guélora Kangy ve Spartě.

Záložník z Gabonu byl pro víkendový zápas s Libercem suspendován. Po utkání s Baníkem se totiž choval jako povýšenec k mladému spoluhráči Adamu Hložkovi, navíc neunesl fakt, že byl mezi náhradníky a o poločase se odmítl rozcvičovat.

Ligový Expres už mnohokrát upozorňoval na rozpor v Kangově postavě. Skvělý fotbalista, to ano, ale také sobec a pro Spartu zatím spíše škůdce.