Starosta ostrova Santorini: Zvažujeme žalobu! Lidl nerespektoval kulturní dědictví

Redakci Expres.cz se svěřil starosta Nikolaos Zorzos. | foto: Koláž Expresu

Řecký týden v Lidlu rozčaroval mnoho lidí. Obchodní řetězec digitálně vymazal kříže na kopulích kostela kvůli náboženské neutralitě. Není divu, že na sociálních sítích to vře. Zuří zákazníci, politici i někteří umělci. Teď se přidává i starosta ostrova Santorini, který vyjádřil své nepochopení exkluzivně pro Expres.cz

Nikolaos Zorzos má důvod k tomu být pořádně rozhořčen. Obchodní řetězec Lidl totiž pro svou speciální akci Řecký týden použil snímky z „jeho“ ostrova Santorini.Lidl ale digitálně odstranil kříže z kopulí kostela a kauza byla na světě. Redakci Expres.cz se povedlo získat exkluzivní prohlášení Nikolaose Zorzose, starosty ostrova Santorini.

„Právě teď se naše právní oddělení zabývá tímto případem,“ svěřil se Expresu Nikolaos Zorzos, kterého celá kauza jistě velice zklamala.

Důvod je podle Zorzose jasný. Obchodní řetězec Lidl nerespektoval kulturní dědictví, kterým se chlubí romantický ostrov Santorini.

Kostely bez křížů zdobí i některé výrobky.

Kostely bez křížů zdobí i některé výrobky.

„Kulturní a náboženská rozmanitost by měla být vždy respektována. Naše kulturní dědictví se každodenně projevuje prostřednictvím našich památek, našeho náboženství, naší krajiny a v každém případě by mělo být všemi respektováno,“ vysvětlil důvod případné žaloby Zorzos.

Společnost Lidl si svým Řeckým týdnem zadělala na pořádný malér. Krok obchodního řetězce odsoudili už někteří politici, zákazníci hrozí bojkotem a teď se starosta Santorini svěřil, že celá kauza by mohla mít ještě dohru u soudu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:44 2. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  169
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Sladký
  5


Komentáře