Stojí za tragédií u Obrnic špatný příklad celebrit? Tito slavní dělají to, co dívky z videa

  •   0:01
  • diskuse

Může za mládežnické hazardování se životem chování celebrit? | foto: Koláž Expres/Profimedia

Českem otřásl případ dvou dívek, které streamovaly online přenos zběsilé jízdy autem, jež skončila nárazem do protihlukové bariéry. Jedna z dívek nepřežila. Které české celebrity se natáčejí při jízdě autem a které v tom mládež dokonce podporují?

Stalo se to ve čtvrtek 6. července. Dvě dívky usedly do auta, z nichž ta, co seděla na sedadle spolujezdce, se rozhodla z jízdy vysílat online přenos. Řidička Nikola B. se nevěnovala řízení, překračovala rychlost a hrubě porušovala předpisy. Obě dívky se tím velmi dobře bavily, dokud nesjely z vozovky. Řidičku Nikolu B. stála zběsilá jízda život.A my se ptáme: Může za jejich nepochopitelné manévry pouhá mladická nerozvážnost, nebo se děvčata stala obětí krátkozrakosti našich celebrit? Bere dnešní mládež k podobným kouskům inspiraci právě u nich?

Špatné vzory v dospívání

K dospívání patří bezesporu vzory. Vždy to tak bylo, je a bude. Mládež si hledá idoly, ke kterým by se mohla upnout v životní fázi, když je rodič nebo učitel ztělesněním svazujících pravidel a zároveň nemá ještě sama dost rozumu, aby některé situace dokázala správně vyhodnotit.

V tento moment přichází na řadu osobnosti z řad zpěváků, modelek, herců či youtuberů a podobně.

Zatímco dříve si však celebrity nechaly své husarské kousky za zavřené dveře a nechlubily se veřejně každou blbinou, dnes se virtuálním světem šíří trend streamovat všechno a všechny.

Zvláště pak se rozmáhá trend natáčet se v autě. Běžně můžeme na Instagramu či Facebooku vidět, jak na sebe celebrity, zvláště pak modelky, zamíří telefon a špulí do kamery rty, zpívají nebo se jen rozvášněně prohrabují ve vlasech, zubí se a prezentují svůj zdánlivě dokonalý život plný zábavy a nevázanosti.

V lepším případě dají kameru spolujezdci. Nic to však nemění na tom, že svým jednáním dávají vzorec chování svým fanouškům z řad náctiletých (kterých je drtivá většina), kteří jej přijímají za svůj a aby se svým idolům vyrovnali, jsou často odhodláni zajít s tím ještě dál.

A jsme u toho!

Celebrity za volantem

Takovým typickým příkladem natáčení se v autě je například Veronika Kopřivová, která odklopí střechu auta, takříkajíc ohulí rádio a křepčí, výská, zpívá, gestikuluje, no prostě okázale dává najevo, že umí žít.

Pro dobrý záběr dokonce neváhá ani pustit volant.

Kvůli dobrému záběru na kameru neváhá Kopřivová dokonce za jízdy pustit volant.

Kvůli dobrému záběru na kameru neváhá Kopřivová dokonce za jízdy pustit volant.

Simona Krainová zase před pár dny sdílela, jak na sedadle spolujezdce rozjíždí divoké karaoke. Za jízdy na dálnici se nedávno natáčel také Michal Hrdlička.

Králem v self natáčení za jízdy je ovšem Leoš Mareš! Tomu dokonce koncem března přišlo do zprávy video dvou dorostenců, kteří se za jízdy natáčeli při poslechu Leošových písní. Řidič sice nedržel telefon, zato se ovšem každé tři vteřiny zadíval místo řízení do kamery a zpíval.

Mareš dokonce uveřejnil video, které mu poslali dva mladí chlapci začátkem března. Ti dělali vylomeniny a zpívali za jízdy během poslechu Leošových písní a řidič se chvílemi vůbec nesoustředil na řízení. Leoš je za to pochválil.

Mareš dokonce uveřejnil video, které mu poslali dva mladí chlapci začátkem března. Ti dělali vylomeniny a zpívali za jízdy během poslechu Leošových písní a řidič se chvílemi vůbec nesoustředil na řízení. Leoš je za to pochválil.

Leoš to okomentoval slovy: „Kluci mají pohodu. Díky, hoši.“

Možná by tedy stálo za to zapřemýšlet, zda by nebylo lepší namísto přitroublých videí s nulovou obsahovou hodnotou předávat svým fanouškům něco smysluplného.

Fotogalerie

Komentáře