Ubodaná Češka Lenka bydlela kousek od hřbitova, bude tam místo její památky?

Redaktor Expres.cz se vydal do města, kde žila Lenka C. Její tělo ale na místním hřbitově neleží. | foto: Jiří Pitrof

Od smrti šestatřicetileté Češky, kterou na pláži v Hurghadě zabil tamní radikál, uplynuly dva týdny. Ostatky mladé maminky byly již převezeny do Česka, o další informace se ale podle vyjádření MZV rodina s veřejností už nechce dělit. Redakce Expres zajela do města, kde Lenka žila, pohovořit s místními o její památce. Mladá účetní bydlela jen kousek od hřbitova, hrob s jejím jménem na tom místním ale zatím nenajdete. Kde bude nakonec místo jejího posledního odpočinku?

Útok, který se udál 14. července na hotelové pláži v egyptském turistickém centru Hurghada, vyděsil českou veřejnost. Místní radikál zde začal bodat do turistek. Dvě ihned zabil, čtyři další poranil.Jednou z poraněných byla i šestatřicetiletá Češka Lenka C., která byla hospitalizována v blízké hurghadské nemocnici, poté byla převezena do Káhiry. Ani zde ji však doktoři nedokázali zachránit a bývalá účetní FAČRu po několika dnech bohužel zemřela.

Redakce Expres.cz se vydala do míst, kde česká oběť egyptského teroru žila, hovořili jsme s místními lidmi o celé tragédii a také - nakonec - musela přijít i smutná otázka, kde bude mladá maminka pohřbená.

Po detailní prohlídce místního hřbitova jsme zjistili, že na malém a udržovaném hřbitově hrob Lenky C. zatím (úterý 8. srpna, pozn. red.) není. To nám později potvrdil i jeho zaměstnanec.

Žlutý dům vzadu, tady žila Lenka C. K místnímu hřbitovu to měla pár metrů, hrob zde ale zatím nemá.

Žlutý dům vzadu, tady žila Lenka C. K místnímu hřbitovu to měla pár metrů, hrob zde ale zatím nemá.

Na hřbitově v Novém Strašecí se nacházejí zejména velké rodinné hroby pro několik generací. Expresu místní usedlíci, s nimiž jsme mluvili, potvrdili, že Lenka bydlela ve městě pouze pár let. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by zde na hřbitově měla hrob pro celou rodinu.

Pro zesnulou českou účetní je tedy nutné udělat nové poslední místo odpočinku, což také i nějakou chvíli trvá. Zaměstnanec hřbitova se redaktorovi ale svěřil, že rodina má o hrob pro tragicky zesnulou Lenku na místním hřbitově zájem. Taková věc, která též patří ke starostem života, bude pro pozůstalé jistý finanční výdaj.

Navštívili jsme místní hřbitov. Zde ale tělo Lenky neleží.

Navštívili jsme místní hřbitov. Zde ale tělo Lenky neleží.

Pouze za zpopelnění bez obřadu rodina zaplatí minimálně deset tisíc korun, obřad s následným uložením do hrobu může vyjít i na několikanásobek.

Když se dále podíváte na internetové stránky města Nové Strašecí, tak zjistíte, kolik se ještě doplácí ročně za pozemek na hřbitově. 5 korun ročně za metr čtvereční stojí pronájem plochy, až 100 korun ročně za metr čtvereční se dále platí za služby spojené s nájmem pozemků.

Je také možné, že Lenka C., mladá maminka, po níž zůstal syn, bude nakonec pohřbena jinde. Nabízí se hlavní město Praha. Odtud podle Facebooku Lenka pocházela. Teď už zbývá jen doufat v to, že tragicky zesnulé Češce se dostane toho nejlepšího místa pro věčný spánek.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 8. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  8
 • Super
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Tvl
  5


Komentáře

Expres.cz