Fotbalová ostuda: Minutu ticha pro ubodanou Lenku zkazili fandové z Německa

česko | foto: Koláž Expresu

Pořádnou ostudu si v Česku uřízli fanoušci německé fotbalové reprezentace. Před ostře sledovaným duelem, který se odehrál v pražském Edenu, celý stadion minutou ticha uctil památku ubodané Češky Lenky Civínové a zesnulých českých funkcionářů Rudolfa Bati a Rudolfa Kocka. Příznivci mistrů světa ovšem tradici vůbec nerespektovali. Není divu, že po vyhraném zápase se němečtí fotbalisté nebáli tyto necity odsoudit.

Lenka Civínová, účetní Fotbalové asociace České republiky, se 14. července stala obětí teroru na hotelové pláži v egyptské Hurghadě. Zdejší radikál pobodal kromě ní ještě několik turistek. Dvě ženy jeho běsnění na místě podlehly. Lenka Civínová zemřela po takřka dvoutýdenním boji v nemocnici.Před kvalifikačním duelem, kdy Češi v Edenu hostili fotbalové mistry světa z Německa, se měla uctít památka tří zesnulých funkcionářů. Mezi nimi byla i právě Lenka Civínová. Minutu ticha ale zkazili někteří fanoušci z Německa.

Problémoví fandové nerespektovali zesnulé české fotbalové funkcionáře, což pořádně nakrklo i některé německé hráče. Šťastná a vydřená výhra proti české skvadře měla pro některé hvězdy dost hořkou pachuť.

Na tradiční děkovačku se svými fandy ani hráči nedorazili. „Byli jsme za jedno v tom, že za nimi nepůjdeme,“ vylíčil německý ofenzivní záložník Julian Brandt.

„Naprosto se od toho distancujeme a nechceme s tím mít nic společného,“ doplnil Brandta střelec vítězné branky Mats Hummels.

Německé hráče jistě štvalo také to, jak se jejich „fanoušci“ chovali i během zápasu. Rádoby příznivci uráželi svého útočníka Wernera, který otevřel skóre zápasu. Vadilo jim mimo jiné to, že hraje za neoblíbené Lipsko. Během duelu také tito sígři vykřikovali různá nacistická hesla.

„Tohle při našich zápasech v žádném případě nepotřebujeme. To nejsou fanoušci, ale chuligáni, kteří nemají s fotbalovými fanoušky nic společného,“ říkal po zápase novinářům dále Hummels, který dodal, že lituje těch fotbalových nadšenců, kteří v poklidu sledovali duel.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:00 31. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Tvl
  11
 • Trapas
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  6
 • Haha
  5


Komentáře