Klinická smrt! Mozek účetní Lenky v Egyptě přestává pracovat

  •   13:32
  • diskuse

Češka Lenka je stále v Egyptě. | foto: Koláž Expresu

Češka pobodaná útočníkem v Egyptě je ve stavu klinické smrti, informuje o tom Ministerstvo zahraničí ČR. Čeští lékaři uvedli, že není naděje na zlepšení. Mozek pacientky přestává být zásobován krví.

To, čeho se všichni obávali, je nyní potvrzené i Ministerstvem zahraničních věcí. Ačkoliv šestatřicetiletá matka stále žije, je kvůli sepsi ve fatálním zdravotním stavu - v klinické smrti.Po útoku teroristy na hotelové pláži v Hurghadě přitom nejprve vše vypadalo nadějně. Žena byla pobodána a pořezána zejména na nohou, zádech, ale i krku, jak už dříve potvrdil její otec.

Pokud dojde na nejhorší, bude to po Češce žijící a následně zabité v Berlíně již druhá česká oběť islámského terorismu.

Rodina Češky, která byla na místě, se dnes vrací do České republiky vojenským speciálem. Je v péči českých lékařů a po návratu do Prahy na ně bude čekat vojenský psycholog.

„Lékaři se vrací do České republiky, na místě zůstává pouze ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch,“ potvrdila Expresu mluvčí MZV Michaela Lagronová.

Lékaři potvrdili multiorgánové selhání, tedy sepsi, která bohužel není léčitelná. Ani vyslání vojenského speciálu Airbus A319 Medevac se špičkovými specialisty pobodané Češce nemůže pomoci.

Komentáře