Lamborghini Urus vjíždí do salónů: Jediné, co má s tradicí společného, je rychlost

Nové auto od Lamborghini má být hitem nové doby. Podobně jako dříve Jaguar E-Type nebo nejslavnější ze všech Ferrari F40. Jenže teď nastává naprostý zlom, který by se jako poslední čekal právě od automobilky Lamborghini. Křiklavá auta, jichž si člověk všiml na první pohled, nyní vystřídalo auto, které byste mi mohli lehce splést například s Porsche Cayenne.

Za vším stojí designer Filippo Perini, který dříve, než byl v roce 2016 vystřídán Němcem Mitjou Borkertem, navrhl právě model Lamborghini Urus. Jenže vnímání nového vozu, jenž právě vjel do salónů a bude stát v základní výbavě 4,39 milionu korun, není takové, jak by si mohli tvůrci přát.Lamborghini si vždy zakládalo na extravaganci, kterou dokazovaly třeba dveře otevírající se nahoru jako orlí křídla, světla vystupující z kapoty, závodní pruhy nebo křivky, které oslovily i odpůrce automobilů. „Lambo“ bylo vždycky tak trochu šílené a vypadalo na pohled nebezpečně, jenže nové SUV tohle všechno značně popírá. 

SUV prostě není prostor, kde bychom chtěli Lamborghini vidět. Auto se až moc nápadně podobá jiným vozům ve své kategorii a ona extravagance, kterou se vozy Lamborghini chlubily, je ta tam.

Pokud je tohle směr, kterým se chtějí v automobilce vydat, bude velmi složité porazit zajetou konkurenci, obzvlášť pokud se dá například Porsche Cayenne sehnat o více než 2 miliony korun levnější, nebo proslulé Audi Q7 s nejsilnějším motorem stojí necelých 1,8 milionu korun.  Urus zatím není ryba ani rak.

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:14 4. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Sladký
  7
 • Trapas
  5
 • Tvl
  5
 • Haha
  4
 • Cože
  4


Komentáře