Kolegové z branže se shodují: „Květa nechtěla, aby ji někdo viděl nemocnou!“

Dnes se veřejnost i přátelé loučili s herečkou Květou Fialovou, která zemřela v úterý po dlouhodobých zdravotních problémech. Jak na vždy optimistickou umělkyni vzpomínají kolegové z branže?

Ve čtvrtek dopoledne se v Městských divadlech pražských sešli přátelé a kolegové z branže, aby se rozloučili s nezapomenutelnou herečkou Květou Fialovou, která zemřela v úterý po dlouhodobých zdravotních problémech. Rozloučit se s ní přišlo nejen několik kolegů z Divadla ABC, ale také filmoví přátelé. Mezi ty patří například Zdeněk Srstka, kterého prý Fialová často napomínala.

Vzpomínat přišla i Eliška Balzerová, která Květu viděla naposledy ještě předtím, než byla převezena do léčebny. „Viděly jsme se, už je to déle. Nebyla ráda, když se k ní jezdilo, protože se necítila dobře,“ zavzpomínala.

Valérii Zawadské zase Fialová předpověděla, že její dítě bude bavit okolí: „První vzpomínka, která se mi vybavila, když jsem se dozvěděla o jejím odchodu, byla z dob před 19 lety, když jsem těhotná zkoušela jednu komedii, kde jsme spolu hrály. A ona mi říkala: To dítě bude komediant, viď?“ 

Na její upřímnost a bezprostřednost vzpomíná i Igor Bareš, který se s Květou naposledy viděl, když k němu měla výtku.  „Květa ke mně byla vždy upřímná. Naposledy jsem ji viděl, když mi řekla, že jsem blázen a debil. Nechtěl jsem totiž hrát a byl jsem otrávený,“ řekl s úsměvem.

Kromě známých osobností přišel i ministr kultury Daniel Herman, se kterým prý Fialová řešila, jak českou kulturu pozvednout. „Mluvili jsme spolu o stavu kultury. Byl to velice otevřený rozhovor,“ uvedl na začátek a pokračoval. „Byla takovým vnitřně klidným člověkem. Myslím, že hodně čerpala z duchovní tradice Východu, z buddhismu, o kterém jsme spolu také mluvili. Co jsem tak pochopil, šlo jí o to, aby lidé i tuto dimenzi duchovna vnímali,“ dodal.

Na Květu zkrátka přišli zavzpomínat lidé z různého prostředí. Jedno je však spojovalo – lehký úsměv na tváři. Fialová si totiž nepřála žádný pláč a smutek. Lidé se podle ní mají ze smrti radovat.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:14 2. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Sladký
  9
 • Cože
  6
 • Haha
  5
 • Trapas
  5
 • Tvl
  5


Komentáře