Krejčíř pláče, že jsou na něj v kriminále zlí. Soudkyně zareagovala nečekaně

Radovan Krejčíř v nejtvrdším jihoafrickém kriminále Ebongweni | foto: koláž Expres

Živoucí legenda českých kriminálních živlů Radovan Krejčíř dosáhl v JAR pozoruhodného úspěchu po sérii stížností. Nelíbí se mu totiž v jeho novém „domově“, kam ho ze strachu před jeho dalším útěkem přesunuli koncem letošního června. Dostal proto nevídaná privilegia.

Radovana Krejčíře jihoafričtí hostitelé ubytovali v nejdrsnějším vězení Ebongweni C-Max v Kokstadu specializovaném na nebezpečné násilníky. Čech byl odsouzen k 35 letům za únos, obchodování s drogami a pokus o vraždu, nicméně země proti němu vede trestní řízení i v dalších kauzách.Jenže Krejčíř si stěžuje, že v nové věznici nemá ani přístup k právním službám, aby se mohl bránit, a že jde o politickou objednávku. Ve vězení nemá kontakt s dcerou Evangelinou ani přes Skype, nedostává se mu kvalitního jídla, na nějž je zvyklý. Například sushi.

Soud se po čtvrtečním slyšení rozhodl k zásadnímu zmírnění podmínek pro ostře sledovaného zločince, když soudkyně Ingrid Oppermanová uvěřila, že je vězněn za „krutých a nelidských“ podmínek.

Radovan Krejčíř má od nynějška povolené návštěvy, poskytování okamžité lékařské pomoci, privilegované konzultace s právníky, cvičení, a dokonce si může podat přihlášku ke studiu práv na univerzitě.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz