Slovensko má po volbách parlament plný krásek, kam se na ně hrabou Češky

Krásné slovenské političky, které půjdou do parlamentu. | foto: oficiální zdroj/facebook

Slovenské volby do parlamentu byly natolik překvapivé, že se o ně zajímají i zahraniční média. Například rakouský deník Der Standard napsal, že Slovensko skončilo po volbách s kocovinou, která je varováním i pro ostatní. Úspěch extrémně pravicové strany zkrátka šokoval všechny. Kromě nácků se do parlamentu dostane ale i trocha půvabu.

Slovensko má za sebou v pořadí 7. parlamentní volby od vzniku samostatné Slovenské republiky. K volbám přišlo přes 2,6 milionů voličů, z 5,4 milionů občanů.Slováci rozhodli dost nečekaně.

Vítězem voleb totiž není nejsilnější strana Směr dosavadního premiéra Roberta Fica, který byl nakonec slovenským prezidentem pověřen sestavením vlády. Lídr pravicové opozice Richard Sulík a jeho Svoboda a Solidarita sice slavili úspěch, ale ani on nemá velkou šanci sestavit smysluplnou vládu.

„Budeme mít v parlamentu i radikální politický extremismus ve stejnokrojích,“ řekl Andrej Kiska v reakci na úspěch krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko, která v podstatě neformálním vítězem voleb, protože její úspěch všechny nepříjemně překvapil.

Kiska se má dnes sejít s představiteli stran, které byly zvoleny do parlamentu, ale Mariana Kotlebu nepozval. Jednání o vzniku nové vlády budou i tak hodně náročná.

Do slovenské sněmovny se dostalo osm politických stran a hnutí. Za ně do poslaneckých křesel podle webu tvnoviny.sk usedne několik „růží“. Půvabných političek bude mít Slovensko celkem dost. Podívejte se do fotogalerie.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:45 5. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  20
 • Tvl
  15
 • Cože
  14
 • Haha
  13
 • Trapas
  12
 • Sladký
  11


Komentáře