Strýcová ať mlčí! Sama mě podrazila, tvrdí tenistka Koukalová

V českém tenise se rozhořela dívčí válka. Barbora Strýcová těžce nese, že její trenér Tomáš Krupa odchází do stáje světové trojky Karolíny Plíškové. Emotivní tenistka mluví o podrazu a konci přátelství. Do sporu se nyní vložila další tenistka, a sice Klára Koukalová. Ta tvrdí, že Strýcová se v minulosti zachovala ještě hůř!

Ochod trenéra Tomáše Krupy nadělal hodně zlé krve mezi fedcupovými spoluhráčkami. Barbora Strýcová otevřeně obvinila českou tenisovou jedničku Karolínu Plíškovou z podrazu a oznámila konec přátelství.Po US Open mi Karolína řekla na schůzce, že chce mého trenéra a že během našeho sezení jede její manažer s nabídkou za ním. Pak mi trenér psal a volal, že se mnou už nemůže pokračovat a bere tu nabídku. Byla jsem z toho hodně špatná. Hlavně ze stylu, jak jsem se to dozvěděla. Já chápu, že to pro trenéra může být zajímavé,“ píše ve svém prohlášení Strýcová a pokračuje.

Chápu, že ho Karolína chce, protože je to dobrý trenér. Nechápala jsem ten způsob, jak jsem se do této situace z hodiny na hodinu dostala, a mrzelo mě, že si se mnou trenér nesedl. Ale domluvili jsme se pak, že dojedeme ještě asijskou část turnajů, kde jsem ho chtěla s sebou,“ vysvětlila Strýcová s tím, že považuje své přátelství s Plíškovou za ukončené.

Náš vztah je na bodě mrazu. Zrodilo se to za mými zády,“ dodala tenistka.

Do sporu se vložila bývalá tenistka Klára Koukalová. Ta tvrdí, že se k ní Strýcová zachovala v minulosti podobně, nebo dokonce ještě o něco hůř než nyní Plíšková. 

Udělala mi úplně to samé, ale nikdy mi to ani neřekla. Karolína šla a řekla jí to do očí, což bylo jediné správné řešení. Sama se zachovala ve stejné situaci hůř a teď ze sebe dělá mučednici, to mě překvapilo, jinak bych vůbec nereagovala,“ sdělila nám Koukalová s tím, že jí Strýcová měla na konci roku 2015 přebrat trenéra Igora Bruknera.

Byly jsme velké kamarádky, které o sobě věděly hodně osobních věcí. Přesto mi Bára neřekla, že oslovila mého trenéra, kterého mi převzala. To byl obrovský podraz. Dodnes jsem se nedozvěděla, proč to udělala a proč mi to neřekla. To, co se tehdy stalo mně, se teď stalo Báře. S tím rozdílem, že Bára mi to nikdy neřekla do očí,“ uzavřela Koukalová, která tak kauze dala jiný rozměr.

Své negativní zkušenosti se Strýcovou má, jak se zdá, i bývalá tenistka Iveta Benešová. Ta se k celé kauze vyjádřila na svém twitterovém účtu a stačila jí k tomu jedna věta. „Tohle divadlo se mi snad zdá. Slovo podraz mi v jejím podání přijde naprosto absurdní,“ napsala Benešová.

Fotogalerie

Komentáře