V Česku přibývá elektroniky, která doma vzplane

Příliš se o tom nemluví, ale v Česku jsou stále častější domácí požáry, za kterými stojí obyčejná domácí elektronika, jako jsou žehličky, ale také telefony nebo modemy. Významně k tomu přispívá i lidská nedbalost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Česku přibývá elektroniky, která doma vzplane | foto: Generali

Příliš se o tom nemluví, ale v Česku jsou stále častější domácí požáry, za kterými stojí obyčejná domácí elektronika, jako jsou žehličky, ale také telefony nebo modemy. Významně k tomu přispívá i lidská nedbalost.

Elektřina představuje v dnešní době energii, která pohání drtivou většinu (ne-li všechno), co se nachází v českých domácnostech. Od zvonku u dveří, přes kartáček na zuby nebo pračku až po světla. Zařízení běžné potřeby ale dokážou způsobit nečekané problémy, a to když se vznítí. Domácí požáry podle statistik nejsou žádným sci-fi. Protože s ohněm se v českých domácnostech jen za loňský museli poprat lidé téměř v pěti tisících případech! Nepřekvapí, že účet za to, co oheň zničil, vystoupal na 462 milionů korun…

Elektronika dokáže překvapit

Za třetinou požárů přitom v Česku podle oficiálních statistik stojí lidská nedbalost a za pětinou pak technické závady. A to jsou situace, kterým se dá buď předcházet, nebo se dají rozumně zvládnout. Pokud ale víte jak.

Žhavé chvíle zařídí žehlička

Žehlení patří k těm otravnějším domácím pracím. Žehličky přitom samy o sobě za nic nemohou, potíž vzniká s pamětí jejich uživatele. Třeba když je zapomene vypnout nebo si od nich na chvíli odskočí. „Moderní žehličky se dokážou po určité době nečinnosti samy vypnout. Stále se ale při řešení pojistných událostí setkáváme s tím, že dokážou způsobit škody za desítky tisíc korun,“ potvrzuje Jan Marek z pojišťovny Generali. Podobné je to se vznícením mobilních telefonů nebo modemů.

Jak uhasit žehličku?

Pojištění se postará o následky

Pojištění sice domácí katastrofě nezabrání, pomůže ale s řešením následků. Požár přitom patří k rizikům, které jsou obvykle součástí každého majetkového pojištění. Z něj se koneckonců hradí i škody způsobené vodou, která se použije při hašení.
A důležité připomenutí nakonec: Každý požár je podle zákona vždy potřeba ohlásit hasičům.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:00 úterý 2. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 6
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 1