Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Facebook přišel s vlastní globální měnou — Librou

  Komerční sdělení

  Toto jsou komerční sdělení. Expres.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

  Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

  Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

  Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

  Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

  Sociální síť Facebook nabídla svým uživatelům měnu založenou na decentralizovaném blockchainu. Spravovat ji bude nezisková Libra Association, kterou tvoří desítky světových firem, neziskových společností a akademických institucí.

  Facebook přišel s vlastní globální měnu – Librou. | foto: libra.org

  Sociální síť Facebook nabídla svým uživatelům měnu založenou na decentralizovaném blockchainu. Spravovat ji bude nezisková Libra Association, kterou tvoří desítky světových firem, neziskových společností a akademických institucí.

  Do budoucna by měl být Facebook považován jen za jednoho ze zakládajících členů této asociace. Nová měna se nazývá Libra a od běžných kryptoměn se výrazně distancuje. Měla by totiž být důvěryhodným a stabilním finančním nástrojem s nízkou inflací.

  U většiny kryptoměn může být validátorem prakticky kdokoli, ale Libra je bude mít zpočátku předvybrané, aby získala na důvěryhodnosti. Zároveň bude podložená reálnými finančními aktivy. V rezervním koši bude garance především v dolarech, eurech, britských librách a japonských jenech. Velikost rezervního koše se bude měnit podle počtu Liber.

  Kde můžeme Librou platit?

  Uživatelé budou moci Librou platit v aplikacích, které firma Facebook provozuje. Takže také v aplikacích Messenger a WhatsApp. K měně přibude také virtuální peněženka Calibra.

  V den startu se očekává, že se jedna Libra bude rovnat jednomu americkému dolaru. Na této hodnotě by se také měla dlouhodobě udržet. Proto by také neměla sloužit k investování nebo spekulacím.

  Libra by měla zpřístupnit platby online i v rozvojových zemích

  Facebook svou novou měnou zamýšlí nabídnout finanční nástroje lidem, kteří nemají možnost využívat běžné bankovnictví. Světově se to týká přibližně 1,7 miliardy lidí, především v rozvojových zemích. Přesto má přibližně půl miliardy z nich přístup k internetu a miliarda běžně používá mobilní telefon.

  Libra by jim měla zpřístupnit jednoduché finanční operace, zejména bezhotovostní platby nebo přeposílání peněz. Uživatelé tak i ušetří na bankovních poplatcích.

  Kongres USA chce zastavit vývoj Libry

  2. července 2019 bylo vedení Facebooku americkým kongresem oficiálním dopisem požádáno, aby zastavili vývoj Libry, údajně dokud jej pečlivě neprozkoumá. Libra má být z počátku vázaná 1:1 k USD, ale její rezervní fond bude vlastnit i další měny a aktiva. V budoucnu tedy může být při poklesu USD hodnota Libry vyšší, s čímž bude mít samozřejmě USA problém, protože by lidé mohli přestat mít zájem o USD, jelikož by Libra byla lepší a stabilnější.

  (Zdroje: Cryptomonday.de a Techcrunch.com)

  Naučte se proplouvat světem kryptoměn

  Lákají vás kryptoměny? Přidejte se mezi žraloky! Sledujte Žralocisobě.cz a jejich facebookové stránky, kde najdete edukativní videa pro začátečníky i profesionály, pravidelné hot news i technické články. Žraloci sobě!

  Více informací najdete na www.zralocisobe.cz.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:00 úterý 12. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   6
  • Cože
   4
  • Trapas
   2
  • Sladký
   2
  • Tvl
   2
  • Haha
   0