Je vynálezce ponorky sexuální predátor? Ve vraku se našlo dámské prádlo!

Švédská novinářka Kim Wallová publikovala v magazínu Time a v denících The Guardian nebo New York Times. Má cenu za nejlepší reportáž o globálním oteplování a o jaderných testech. | foto: Profimedia.cz

Podnikatel a vynálezce Peter Madsen, na jehož ponorce byla naposledy spatřena švédská novinářka Kim Wallová, je momentálně vyšetřován pro podezření z její vraždy. Tělo mladé ženy bez končetin a trupu bylo vyplaveno mořem několik dní poté, co rodina Wallové nahlásili její zmizení. A důvodů, proč ho podezřívat, je podle policie víc!

Peter Madsen, který pozval novinářku Kim Wallovou, aby se zúčastnila plavby jeho vlastnoručně sestrojenou ponorku, byl v úterý vyslýchán soudem kvůli podezření, že zavinil smrt mladé ženy.Inženýr však veškerá obvinění popírá. Připustil sice, že se zbavil těla, učinil tak ale prý v šoku a poté uvažoval o sebevraždě.

Na otázku, proč bylo tělo Wallové zbaveno končetin a zatíženo kusem železa, nedokázal odpovědět. A znepokojivé jsou také další detaily.

Uvnitř vraku ponorky - Madsen po provalení smrti Wallové nechal plavidlo potopit - byly totiž nalezeny dámské punčochy a spodní prádlo, oboje mělo patřit právě mrtvé novinářce.

I na to měl však Madsen svou odpověď, z těla prý spadlo, když se jej zbavoval. Zní to sice absurdně, avšak podezřelý podnikatel na tomto vysvětlení stále trvá. Na dotaz kriminalistů, zda vozí v ponorce pilu, odpověděl, že obvykle ano, v den, kdy vezl Wallovou, ji prý zrovna s sebou neměl.

Hrůzu nahání také fakt, že Madsen byl mezi svými známými pověstný svým sadomasochismem a do ponorky si měl vodit ženy, se kterými provozoval skupinový sex. Zda je to však důvod pro to, podezřívat jej z vraždy, nyní posuzují soudní psychologové.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:43 4. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Super
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Trapas
  5


Komentáře