Dahlgren nebyl první! 5 vrahů v Česku, kteří raději spáchali sebevraždu

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren spáchal ve Valdicích sebevraždu. Generální inspekce teď bude vyšetřovat, jak je možné, že vězeňský personál jeho smrti nedokázal předejít. Dahlgren ale zdaleka není prvním doživotně odsouzeným vrahem, který si v českých žalářích sáhl na život! Kdo jsou ti ostatní?
Expres.cz
  19:00
1/6

Stanislav Večeřa (1996)

V devadesátých letech sice kriminalita jen kvetla a lidé byli na časté zprávy o vraždách zvyklí, krutý čin Stanislava Večeři ale stejně celou zemí otřásl.

Večeřa byl recidivistou, který měl kvůli sexuálnímu zneužívání pletky se zákonem už v 80. letech. V červenci roku 1995 sáhl ohavným způsobem na život osmileté dívky. Potřeboval ukojit své choutky, a tak se vybavil nožem, paličkou na maso a popruhem a šel do lesa vyčkávat na oběť. Volba padla na malou Veroniku, která projížděla na kole.

Dívku strhl na zem a pokusil se ji znásilnit, nakonec ji začal škrtit a paličkou na maso ji několikrát udeřil do hlavy. Bál se, že by oběť mohla přežít, a pro jistotu ji proto ještě několikrát bodl. Na místě činu ale zanechal několik stop a policie si pro něj hned druhý den přijela. Večeřa dostal za brutální vraždu doživotí.

Ve vězení většinou čeká pedofily a vrahy dětí peklo, tomu se nevyhnul ani Večeřa. Spoluvězni ho týrali takovým způsobem, že se krátce po nástupu do věznice v Mírově raději oběsil.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 12. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  18
 • Sladký
  8
 • Tvl
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  5
 • Haha
  4
Komentáře