Zděšená žena z Nymburka pro Expres: O mého otce se stará lékař, co zabil pacienta!

  •   16:00
  • diskuse

Nemocnice Nymburk má pořádný průšvih! | foto: Profimedia.cz

Život jejího otce je v rukou lékaře s nechvalnou minulostí. Není tak divu, že se bezradná žena snaží hledat pomoc, kde to jen jde. Redakci Expres.cz se podařilo spojit se s člověkem, kterého se úzce dotkla kauza Nemocnice Nymburk.

Jedna z největších afér z nemocničního prostředí otřásá Českou republikou. Tři lékaři z Nemocnice Nymburk byli v březnu obviněni z usmrcení z nedbalosti a k tomu z padělání a vystavení nepravdivých dokumentů.Dva z nich vyfasovali dokonce zákaz činnosti. Nejenom pro obyvatele Nymburka je však naprosto šokující zjištění, že obvinění lékaři se stále starají o zdejší pacienty.

Své o tom ví paní L., která se redakci Expresu svěřila s hrůzostrašnými zkušenostmi z posledních týdnů. Jak reagovala, když zjistila, že se o život jejího otce stará odsouzený lékař, který má na svědomí smrt pacienta?

„Toho mladého doktora (Michala Križanoviče, pozn. red.) jsem znala z médií. Když jsem zjistila, že tento člověk, který zřejmě zavinil smrt člověka, se stará o mého otce, tak jsem byla v šoku,“ říká Expresu znechucená žena.

Na Križanoviče by si paní L. nejspíše stěžovala, i kdyby nevěděla o nymburské kauze. „Byla jsem dost udivená jeho neprofesionalitou. Byl celý zmatený, jednou říkal tohle a podruhé zase něco jiného. Z jeho jednání v rámci našeho setkání nabývám dojmu, že to je člověk, který není na svém místě.“

Proč Križanoviče nemocnice nevyhodí?

Stejně jako široká veřejnost, tak i paní L. nechápe, jak mohou v Nemocnici Nymburk pracovat lékaři, kteří byli obviněni z tak závažných přečinů. Michal Križanovič navíc vyfasoval dvouletý zákaz činnosti.

„Michal Križanovič je stále naším zaměstnancem. S ohledem na nepravomocnost rozsudku nebyly podniknuty z personálního hlediska ze strany Nemocnice Nymburk, s. r. o., žádné kroky,“ vysvětlila redakci Expres.cz tisková mluvčí Nemocnice Nymburk Pavlína Stránská.

Již dříve se primář Václav Hulínský, který je také mezi odsouzenými, svěřil, že v Nemocnici Nymburk je velice špatná personální situace.

Obžalovaní lékaři u soudu.

Obžalovaní lékaři u soudu.

Z tohoto důvodu nejspíše ve své funkci zůstává i lékař, který se proslavil tím, že diabetikovi nepodával inzulin a v naprosto katastrofálním stavu ho propustil z nemocnice. I přestože mladý doktor zjistil, že udělal chybu, tak se ji nepokusil napravit. Pětasedmdesátiletý senior den nato zemřel.

Ještě horší na celé věci je fakt, že Križanovič se spolu se svými kolegy (primář Václav Hulínský, lékařka Tamara Malcevová) snažil své fatální pochybení zamaskovat pomocí falšování karty pacienta.

Fotogalerie

Komentáře