Kauza dne: Kate Zemanová nastupuje na gymnázium, vede ho Václav Klaus ml.

Kateřina Zemanová nastoupila na reálné gymnázium, které vede Václav Klaus. | foto: Profimedia.cz

Dnes začíná školní rok, a proto i v naší Kauze dne jsme se zaměřili na tuhle událost a konkrétně na dceru současného prezidenta Kateřinu Zemanovou. Její nástup na gymnázium byl mediálně zajímavou událostí hned z několika pohledů. První ten, že ji doprovázeli oba rodiče, tedy jak Miloš Zeman, tak její maminka Ivana Zemanová, tím druhým, že nastupovala na gymnázium Václava Klause ml.

Kateřina Zemanová se s novým školním rokem 2005 posadí do gymnaziální lavice, konkrétně do lavice reálného gymnázia v Libni, jemuž v té době šéfoval Václav Klaus mladší, syn dnes již bývalého prezidenta Václava Klause.Tenhle fakt ovšem Miloš Zeman zřejmě nijak zvlášť neřešil. V jeho tváři bylo vidět, že je hrdý otec, který doprovází své dítě na gymnaziální školu. „Moje dcera se na rozdíl ode mě do školy těšila,“ prohodil Zeman při rozhovoru s Václavem Klausem mladším.

Že se nejedná o klasické gymnázium, o tom hovoří také výše školného. Za jeden rok Kateřinina studia na tomto gymnáziu musel Miloš Zeman platit 28 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že to bylo nedlouho poté, co vydal bestseller „Jak jsem se mýlil v politice“, byla tato částka spíše symbolická. Kniha z něho udělala milionáře.

Jak dnes již víme, Kateřina z důvodu nesložené komisionální zkoušky z matematiky musela školu opustit. Svou zkoušku dospělosti si odbyla na Anglicko-českém gymnáziu AMAZON, kde maturovala v roce 2014. V této chvíli studuje obor na jedné londýnské univerzitě: „Moje dcera právě teď začala studovat londýnskou univerzitu a mimochodem obor, ke kterému mám hluboký a bytostný odpor. A protože respektuji svobodnou vůli svých dětí, tak jsem se nebránil,“ uvedl loni Miloš Zeman.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:45 2. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
 • Super
  10
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  8


Komentáře