Cepoval ji táta, boxer z Ruska. Siniaková je novou českou tenisovou hvězdou

Kateřina Siniaková se dočkala, v Šen-Čenu vyhrála první turnaj na okruhu WTA. | foto: Profimedia.cz

Když jí bylo šestnáct, na jednom turnaji počkala na legendární tenistku Marii Šarapovovou, aby se s ní vyfotila. Tento víkend vyrazila Kateřina Siniaková, Češka s ruskými kořeny, ve stopách svého idolu. Vyhrála první velký turnaj v životě.

Byla to záplava českých triumfů. Dámy sportovkyně ze středu Evropy o víkendu zářily: v biatlonu Barbora Koukalová, na rychlobruslařské dráze Martina Sáblíková, na kurtu Karolína Plíšková.

Objevila se však i další česká šampionka. Tenisový turnaj v Šen-čenu ovládla Kateřina Siniaková, dvacetiletá dívka z Hradce Králové.

„Jsem nadšená, že jsem zvítězila, i když jsem nehrála nejlépe. Ale byl to těžký zápas a skvělý týden,” řekla Siniaková, která ve finále dvouhry na WTA uspěla na třetí pokus. Loni prohrála poslední zápas v Bastadu a Tokiu.

Siniaková dokázala cestou za triumfem v Číně vyřadit dvě hráčky světové desítky. Ve druhém kole porazila čtyřku Simonu Halepovou z Rumunska a v semifinále si poradila s desítkou Johannou Kontaovou z Británie.

Díky triumfu se Siniaková posune z 52. místa do první světové čtyřicítky a vylepší si své dosavadní žebříčkové maximum, kterým byla 49. pozice. Za vítězství na turnaji získala 163 260 dolarů, v přepočtu přes 4 miliony korun.

„Je to skvělý start do sezony a doufám, že se ještě budu zlepšovat,” řekla na kurtu Siniaková, kterou moderátor místo Kateřino oslovoval Karolíno.

V Číně jí možná nemohli přijít na jméno, jenže to se asi brzy změní. Tahle dcerka bývalého ruského boxera a nyní obchodníka s kožešinami a české matky je totiž velká naděje.

Fotogalerie

Táta Dmitrij je rodák z Moskvy a dceři se věnuje naplno. „Ale ona ty boxerské cviky nerada dělá,” vtipkoval před časem v jednom z rozhovorů.

Jeho dcera vynikala už v juniorkách, zahrála si například finále Australian Open v roce 2013. Nyní, vlastně po čtyřech letech, se prosazuje i v elitní kategorii, v ženách. Nyní má na kontě jeden titul, dozajista doufá, že se dostane na desítku, tedy na číslo, jež si zapsala slavná Češka Helena Suková.

Proč zrovna ona? Suková je totiž takzvanou superkoučkou mladé tenistky. Jako sportovní psycholožka a navíc někdejší světová hvězda jí má co předat. Zkušenosti, vyrovnanost, to vše Siniaková potřebuje.

„Paní Suková patří k hráčům, kteří toho v tenise dokázali opravdu hodně, a já ji za to obdivuju. Oslovili jsme ji a ona nabídku přijala, čehož si opravdu moc vážím. Věřím, že mi toho může hodně předat a může mi tak pomoci v cestě nahoru,” řekla Siniaková.

Suková ji také uklidňuje - mladá dívka se totiž dokáže na kurtu pořádně rozčertit. Nakonec, odnesla to i nejedna raketa... „Něco vykřiknu v emocích hned po míči, pak si uvědomím, že je to špatně. Je to můj největší problém. Jsem hodně vzteklá, ale snažím se to ovládnout. Nechci to dělat, nevypadá to hezky,“ přizná.

V posledním týdnu ne měla ke vztekání moc důvodů.

České šampionky

167 - Martina Navrátilová

27 - Hana Mandlíková

24 - Jana Novotná

19 - Petra Kvitová

10 - Helena Suková

7 - Regina Maršíková, Lucie Šafářová, Karolína Plíšková

6 - Nicole Vaidišová

4 - Renáta Tomanová

3 - Radka Zrubáková, Klára Zakopalová

2 - Radka Bobková, Iveta Benešová,

1 - Petra Langrová, Eva Švíglerová, Ludmila Richterová, Květa Peschkeová, Daniela Bedáňová, Adriana Gerši, Barbora Záhlavová-Strýcová, Kristýna Plíšková, Kateřina Siniaková.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:16 8. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat