Katemánie v Polsku: Je snad princezna populárnější než papež?

Vévodkyně Kate a princ William jsou na návštěvě Polska. Jejich první zastávka směřovala do přístavního města Gdaňsku, kde je čekalo nebývale vřelé uvítání stovek fanoušků, kteří se shromáždili na ulicích, jen aby slavný pár viděli a měli fotku.

Kate a William vůbec nejdříve zamířili do Stutthofu, bývalého německého koncentračního tábora. Zde se setkali s přeživšími nacistických hrůz. Pak už následovala prohlídka gdaňského tradičního středověkého trhu. Zde William dostal k ochutnání tradiční čtyřicetiprocentní likér Goldwasser. William ho označil za sladký, Kate pak za velmi silný. Oba měli nejspíš pravdu.Nejvíce ovací si pár užil, kdy opouštěli místní radnici. Stovky lidí na ně čekaly, bohužel k bližšímu kontaktu nedošlo, protože dav byl oddělen od královské návštěvy bariérami. Bezpečnostní opatření byla, jako obvykle, velmi přísná. Pár navštívil také další místa ve městě, včetně loděnic, kde kdysi vzniklo hnutí Solidarita. Ochutnali také tradiční polské knedlíky a zavítali na zkoušku představení gdaňského Shakespearovského divadla.

Byla to zkrátka velmi příjemná a chvílemi až dojemná návštěva. Poláci zkrátka Kate a Williama milují a dali jim to všemožně znát. Atmosféra by se dala přirovnat k návštěvě svatého otce. Pár odletěl z Polska do Německa, kde se v Berlíně má setkat s Angelou Merkelovou. Bude zajímavé sledovat, jakého přijetí se jí dostane od tamních obyvatel, z nichž některým leží Velká Británie v žaludku kvůli brexitu. Sympatický pár ale nejspíš vzbudí i tam pozitivní emoce.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:54 16. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Tvl
  5
 • Haha
  4


Komentáře