Plíškovou nezajímají peníze ani post jedničky. Proto může vyhrát Turnaj mistryň

Chce zlomit optiku, jíž na ni zatím svět pohlíží. Tenistka Karolína Plíšková jde proto tvrdě za triumfem na Turnaji mistryň. Touží vyhrát první opravdu zásadní trofej. V sobotu ji čeká boj o finále velkého klání v Singapuru.

První dva zápasy v Bílé skupině zvládla s naprostou bravurou. Vyhrála čtyři sety ze čtyř, čtyřiadvacet gamů. Prohrála jen osm. To je dominance.A pozor, proti ní nestály rozhodně ženy s cejchem otloukánků. Nejprve Venus Williamsová, starší z proslulých sester. Serena na Turnaji mistryň nestartuje, nedávno porodila dceru.

Karolína Plíšková Venus Williamsovou doslova vypráskala z kurtu. „Nechci se vynášet do nebes, ještě mě čekají další zápasy, ale začátek asi nemohl být lepší,“ vykládala pak česká jednička.

Jedna malá zajímavost: Venus hrála na Turnaji mistryň v době, kdy Karolíně bylo sedm let. Dnes je to hrající legenda – a Plíšková by ji ráda napodobila.

Jenže to musí začít vyhrávat velké trofeje. Sama to ví. Během sezony sice už seděla na postu světové jedničky, ale to (i když jde o epochální úspěch) neznamená postup mezi nesmrtelné.

Tam se Plíšková dostane, když začne vyhrávat turnaje největší. Grand Slamy a Turnaj mistryň. Jako třeba Petra Kvitová, dvojnásobná vítězka Wimbledonu, tedy držitelka svatého tenisového grálu, i triumfátorka na Turnaji mistryň.

Nyní v Singapuru k tomu má Karolína zatím velmi dobře nakročeno. Ukázala to i ve druhém klání, v němž se poměřila se Španělkou Garbiñe Muguruzaovou, kterou WTA vyhlásila Hráčkou roku 2017.

Karolína Plíšková se soustředí v Singapuru na jedinou metu, na triumf v Turnaji mistryň.

Karolína Plíšková se soustředí v Singapuru na jedinou metu, na triumf v Turnaji mistryň.

Plíšková ji – stejně jako Venus – vyhnala do šatny ostrým krokem. Bez pochyb, kdo je vládkyní na kurtu. Navíc výhrou oživila naději, že by se mohla na konci roku vyhřívat na prvním místě žebříčku.

Ale když na to přišla řeč, demonstrovala, že to pro ni není priorita. Že je dnes nastavena jinak, a to správně. „Vím, že šanci mám, ale víc mě láká titul,“ prohlásila.

A svůj posun potvrdila i po posledním duelu ve skupině. V něm podlehla Lotyšce Jeleně Ostapenkové dost jednoznačně.

Měla však už jisté první místo a postup do semifinále. Na první pohled se přesto hrálo o mnoho – o 150 tisíc dolarů a 250 bodů do žebříčku. Ani to však není pro Plíškovou zásadní pohon.

„Vždyť já nechtěla prohrát,“ upozornila pětadvacetiletá Češka. „Jenže body a peníze pro mě tady nejsou největší motivace.“

Zopakujme, to je dobře, je to odpich k důležitějším vítězstvím. Tenhle přístup – a také perfektní forma – dává Karolíně Plíškové velkou naději, že Turnaj mistryň ovládne.

Fotogalerie

Komentáře