Chadimová dala Třískovi sbohem s grácií: Byla nejoslnivější ženou v sále

O posledním rozloučení s Janem Třískou toho bylo napsáno mnoho. Nikdo ovšem nahlas nevyřkl to, s jakou grácií, elegancí a nádherou se s ním rozloučila jeho žena Karla Chadimová. Ta v pátek v Národním divadle ukázala, že je příkladem velké ženy velkého muže!

Kdykoliv Karla Chadimová zavítala do Česka, působila velmi střídmým, lehce upjatým, někdy až učitelským dojmem. Vlasy sepnuté do culíku, přísný pohled a sebekontrola. Na posledním rozloučení s Janem Třískou však překvapila. Do Národního divadla totiž nevstoupila stárnoucí ztrápená žena, ale elegantní dáma, která přišla dát své poslední sbohem muži, kterého celý život milovala.

Rozpustila si vlasy, upravila nehty, oblékla vkusné padnoucí šaty přepásané v bocích a krk si zahalila elegantním šátkem. Doslova z ní sálala síla a láska, s kterou chtěla dát manželovi své poslední sbohem.

Karla Chadimová s dcerami po pohřbu Jana Třísky

Karla Chadimová s dcerami po pohřbu Jana Třísky

Chtěla se svému muži ještě naposledy zalíbit? Možná. Každopádně Chadimová ukázala, že je skutečnou dámou, která i přes svůj věk a bolest v srdci dokáže dát průchod své kráse a vypadat božsky.  

Karla Chadimové v létě 2016, když přijela za manželem do Česka.

Karla Chadimové v létě 2016, když přijela za manželem do Česka.

Nebyla upjatá, nebyla přísná. Byla šarmantní. Upustila uzdu svým emocím. Plakala, ale také se smála. Chovala se důstojně, leč otevřeně a vstřícně. Není na světě ženy, která by se legendárnímu herci dokázala postarat o zářivější odchod.

Před začátkem smutečního aktu prožívala Karla Chadimová asi nejtěžší chvíle svého života. V přední řadě, kde zaujala své místo, úzkostlivě plakala. Přestože se snažila být statečná, atmosféra v sále ji semlela. 

Obřad v Národním divadle byl pro Karlu Chadimovou psychicky velmi vyčerpávající.

Obřad v Národním divadle byl pro Karlu Chadimovou psychicky velmi vyčerpávající.

Oporu našla ve svých dcerách, které seděly vedle ní a poskytovaly mamince oporu. Po obřadu byla na Karle znát velká úleva. Vydala se spolu s těmi nejbližšími do strašnického krematoria, kde se s manželem rozloučila v kruhu rodinném a nechala jeho ostatky zpopelnit. 

FotogalerieOhodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:58 4. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  40
 • Trapas
  23
 • Tvl
  19
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Cože
  8


Komentáře