Krajčova partnerka: Jeho textům nerozumím já ani naše děti!

Karin Babinská odhalila, jak Richard skládá texty. | foto: Profimedia.cz

Partnerka Richarda Krajča (39) Karin Babinská (42) prozradila, jak vznikají ty největší hity kapely Kryštof. A nebála se do nic neříkajících textů svého partnera kopnout: „Nás doma Richard svou „hatlatilkou“ nepřekvapí a děti se už dávno přestaly ptát, co že to tatínek vlastně zpívá.“ Článek odhalující zákulisí života úspěšného frontmana se stal hitem internetu.

O tom, že texty Richarda Krajča patří k těm nejpodivnějším v českém hudebním světě, ví snad každý. Jak vznikají ale odhalila až životní partnerka Krajča Karin Babinská, která se nebála do svého partnera veřejně rýpnout a ukázat pravdu s nadsázkou.„Nejdříve nám Richard zazpívá melodii. Ta ho vždy napadá jako první. Hraje nám ji na kytaru a do toho zpívá text svou oblíbenou změtí slov, co se sice podobají angličtině, ale nedávajících absolutně žádný smysl. (Říkáme tomu svahilština. Africké národy nechť nám odpustí. Ale je to pro nás synonymum nesrozumitelnosti.)“ uvádí Babinská na svém blogu, který nabývá na popularitě.

Svým popisem zřejmě naráží na text písně Obchodník s deštěm a jemu podobné.

„Richard často vypráví, že když začal spolupracovat se svým americkým producentem, poslal mu tehdy písně v této fázi rozpracování. Producentovi se melodie moc líbily, ale z těch skoro anglicky znějících slov byl dost zmatený. Velmi opatrně se tehdy zeptal: „Podívej, všechno výborný, melodie super. Ale co to tam, do prdele, jako furt zpíváš?!“ Což byl problém, který se stejně navždy stal jeho údělem, protože i když pak Richard vymění svahilštinu za češtinu, pro Američana to v zásadě zůstává stejné. Jen ta čeština je mnohem víc ušišlaná a naše sykavky jsou pro něj hotová záhada,“ popisuje dále Karin, která se rozhodla na tento nešvar dívat z jiného pohledu. Jak totiž v článku odhaluje, miluje poezii a má básnické střevo.

A tak v textech svého partnera hledá něco víc. „Teď s odstupem času se k poezii zase vracím. Přes Richarda, přes jeho básně. Vím, co do nich ukrývá už od prvních řádků. Nejenom proto, že v nich umím číst, ale i proto, že ho tak dobře znám,“ zamýšlí se a přiznává, že na nové tvorbě spolupracuje.

Tak snad se fanoušci tenkrát dočkají něčeho jiného, než kufrů plných něhy se zvukem autoplánů.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:14 31. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  18
 • Super
  12
 • Cože
  12
 • Sladký
  11
 • Trapas
  8
 • Tvl
  5


Komentáře