Pohřeb Karla Štědrého: Gott překvapil, Pirk šokoval výroky o Karlově srdci

Ve středu dopoledne proběhlo ve strašnickém krematoriu poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Štědrým, blízkým přítelem Karla Gotta, Milana Drobného nebo Yvetty Simonové. Gott ku překvapení všech dorazil a zaujal místo v přední řadě. Řečnila Jiřina Bohdalová a profesor Pirk: „Držel jsem v rukou Karlovo srdce,“ řekl dojemně.

Na jaře odzpíval Karel Štědrý velkolepý narozeninový koncert, 7. listopadu po dlouhém boji s Alzheimerovou chorobou zemřel. Bylo mu 80 let. Veřejnost se s ním dnes dopoledne rozloučila ve strašnickém krematoriu.

Obřad začal v 11 hodin, smuteční hosté se však sházeli už od 10. Mezi prvními dorazila například Vendula Pizingerová, která slavnému zpěvákovi přinesla pugét růží.

Postupně přicházeli i další umělci mladší generace, například herečka Patricie Solaříková. 

Patricie Solaříková na pohřbu Karla Štědrého

Patricie Solaříková na pohřbu Karla Štědrého

O půl jedenácté už se před strašnickým krematoriem hemžily davy. Rozloučit se s Karlem přišli umělci staré gardy jako Josef Zíma, Yvetta Simonová a Jiřina Bohdalová, nechyběly však ani mladší ročníky jako Josef Dvořák, Aleš Háma nebo Martin Dejdar.

Jiřina Bohdalová se přišla s Karlem Štědrým rozloučit.

Jiřina Bohdalová se přišla s Karlem Štědrým rozloučit.

Osobnosti na zpěváka vzpomínají především jako na člověka, který do poslední chvíle rozdával všem dobrou náladu: „Je absurdní, že on, který prodělal dvě rakoviny, dodával mladým lidem energii, radost, sílu a elán,“ řekl Aleš Háma.

Dorazil i Václav Neckář. 

Na místo již dorazil Václav Neckář.

Na místo již dorazil Václav Neckář.

Eva Štědrá je zdrcená. Obklopují ji blízcí, kteří vdovu po Štědrém utěšují. Eva dokonce manželovi pod rakev položila společnou fotografii ze soukromého archivu, viz galerie.

Manželka Karla Štědrého je zdrcená.

Manželka Karla Štědrého je zdrcená.

Největším překvapením byl však rozhodně příchod Karla Gotta. Ten na pohřby zpravidla nechodí.

Ve strašnickém krematoriu zaujal místo v přední řadě. Dorazil s manželkou Ivanou, které i během obřadu neustále něco vykládal.

Karel Gott na pohřbu Karla Štědrého.

Karel Gott na pohřbu Karla Štědrého.

Během obřadu se střídali řečníci, jejich slova prokládaly melodie Karlových nejznámějších písní. O dojemný projev se postaral kardiochirurg Jan Pirk: „6. června 2011 jsem držel v rukou jeho srdce, na kterém bylo vidět, že tak štědře rozdával radost, lásku a dobrou náladu. Potřebovalo však generální opravu, aby se jeho majitel mohl vrátit ke svým koníčkům a aby nám dál zpříjemňoval život. To se nám společným úsilím zdařilo, než se plíživě vkradla další nemoc. Kdyby nám dnes Karel mohl něco říci, myslím si, že by řekl: Dost slz. Řekl by, že bychom na něj měli vzpomínat vesele a s úsměvem,“ pronesl.

Jan Pirk se postaral o dojemný proslov.

Jan Pirk se postaral o dojemný proslov.

Slova se ujala také Jiřina Bohdalová, Karlova dlouholetá blízká přítelkyně, která mu byla nablízku i v době, kdy mu zemřela jeho první žena Jana: „Kdykoliv se ozval on mně nebo já jemu, skákali jsme si do řeči a mluvili jeden přes druhého. My jsme si vždycky měli o čem povídat, co řešit, na čem pracovat a čemu se smát. Naše přátelství bylo letité, pevné a vzácné. Bez šrámů a nepříjemností,“ nechala se slyšet herečka. 

Jiřina Bohdalová na zesnulého přítele také zavzpomínala.

Jiřina Bohdalová na zesnulého přítele také zavzpomínala.

V samém závěru zazněla melodie písně Mám malý stan, při které za bujarého potlesku vestoje zajela rakev s ostatky Karla Štědrého. Obřad trval asi 30 minut.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:24 15. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  39
 • Trapas
  9
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
 • Haha
  3
 • Sladký
  3
Komentáře