Drobný chyběl na pohřbu Karla Štědrého: Přijít by bylo nezodpovědné!

Stejně jako všechny překvapila přítomnost Karla Gotta na pohřbu Karla Štědrého, tak podobně překvapila veřejnost i neúčast Milana Drobného, který byl zpěvákovým dlouholetým přítelem. Ostatní ze staré gardy přitom dorazili. O holi zavítal do krematoria dokonce i Josef Zíma. Co za Drobného neúčastí stojí?

Ve středu dopoledne proběhlo ve strašnickém krematoriu poslední rozloučení s Karlem Štědrým, který zemřel po boji s Alzheimerovou chorobou 7. listopadu 2017. Poslední sbohem přišla dát zpěvákovi celá řada umělců napříč generacemi, Milan Drobný (72), Karlův dlouholetý přítel, však chyběl. 

„Včera jsem přiletěl z Ischie s takovou angínou, že mi to přišlo nezodpovědné vůči ostatním i kvůli sobě. Ráno jsem to oznámil zainteresovaným lidem a ti to pochopili,“ řekl Expresu Milan Drobný, jehož momentální starostí je především to, aby srazil teplotu. 

Karel Štědrý a Milan Drobný

Karel Štědrý a Milan Drobný

Na obřad dorazili takřka všichni ze zpěvákovy někdejší party. Yvetta Simonová, Josef Zíma, který měl viditelné potíže s chůzí, a dokonce i Karel Gott s manželkou. 

Před strašnickým krematoriem se Zíma setkal s Yvettou Simonovou.

Před strašnickým krematoriem se Zíma setkal s Yvettou Simonovou.

Ivana byla možná raději, že se Drobný neúčastnil. Jejich vztahy jsou totiž kvůli aféře s Gottovým zdravím na bodě mrazu.

Karel Gott přišel ku překvapení všech na pohřeb Karla Štědrého.

Karel Gott přišel ku překvapení všech na pohřeb Karla Štědrého.

„Vím, že poslaná květina přítomnost nenahradí, ale vzpomínka bude vždy ta nejhezčí, což jsem řekl i manželce,“ dodal Drobný.

Když měl Karel Štědrý v dubnu svůj velkolepý narozeninový koncert, Milan Drobný tam překvapivě, na rozdíl od Simonové, Zímy a Gotta, nepřišel. Expresu pak svěřil, že ho nikdo nepozval, což ho mrzelo.

Konflikt se starým přítelem odmítl, připustil však, že by za tím mohla být přítomnost Gotta.

„Neumím si to vysvětlit. Jestli se bál, jak ten Karel Gott zareaguje, nevím,“ řekl tehdy Expresu.

V souvislosti s pohřbem se tedy nabízela otázka, zdali Štědrého na obřad rodina vůbec pozvala. To však Milan vyvrátil. 

Fotogalerie

Komentáře