Jak slavní kolegové vzpomínají na Štědrého? Byl pro každou ptákovinu!

Včera dopoledne se blízcí, kolegové a přátelé loučili se zpěvákem Karlem Štědrým. Jak na něj zavzpomínali? A čím pro ně byl zpěvák výjimečný? Expres.cz se ptal Josefa Dvořáka, Felixe Slováčka, Yvetty Simonové a dalších!

Nedávno český showbyznys zasáhla smutná zpráva o úmrtí Karla Štědrého, včera se s nezapomenutelným zpěvákem veřejnost, kolegové i rodina loučili ve strašnickém krematoriu. Expres.cz byl samozřejmě u toho a vyzpovídal několik známých osobností. Jak na Karla vzpomíná například Yvetta Simonová? „Byl to dobrý člověk,“ uvedla umělkyně, která zároveň přinesla růži pro svou maminku. „Řekla jsem si, že když už jsem tu, donesu mamince kytičku,“ dodala.

O svém kamarádovi a zároveň pacientovi promluvil i významný kardiochirurg Jan Pirk, který také pronesl i smuteční řeč. „O proslov mě poprosila manželka. Měl jsem na to čtyři dny, a protože jsem nemocný, měl jsem o tom dost času přemýšlet,“ řekl pro Expres.cz Pirk, který den před úmrtím držel Štědrého srdce ve svých rukou. „Je to zvláštní pocit,“ dodal.

To Janda se snažil být o něco pozitivnější. „Byl to veselý chlap se suchým a výborným humorem. V poslední době z něho bylo cítit, že mu není dobře, i přes to bylo milé s ním posedět,“ pronesl zpěvák, který si myslí, že by se na Štědrého mělo vzpomínat s úsměvem.

Zavzpomínal i Felix Slováček, který na svého kamaráda myslí stejně jako Janda s humorem. „Byla s ním sranda, vymýšlel vždy nějaké ptákoviny. Byl to veselý člověk. Dokonce i na tenise. Zkrátka kam přišel, tam byla dobrá nálada,“ svěřil se Felix, který byl ze smrti kamaráda zaskočen. „Naposledy jsme se viděli na tenise. Někdy v létě,“ dodal.

To Josef Dvořák viděl Karla jako velmi laskavého člověka. „Byl neuvěřitelně laskavý. Vždy mu záleželo na druhých,“ zavzpomínal pro Expres.cz a přiznal, že se s ním moc nevídal. „My se zase tolik neznali,“ uzavřel.

Fotogalerie

Komentáře