Karel Schwarzenberg: Když bude potřeba, vezmu si uprchlíky domů!

Bez pozemní operace to nepůjde, přidává se Karel Schwarzenberg. | foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

„Bude-li to nutné, přijmu uprchlíky i u sebe. Této povinnosti se nevyhýbám. Když přijdou, tak jsem si vědom toho, že lidem v ohrožení máme pomoci. Je velice smutné, když v odpovědích čtu o hordách či zvířatech,“ prohlásil exministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na sociální síti.

Exministr zopakoval, že proti Islámskému státu, který nazval vražedným uskupením, je nutné bojovat. Nikoli slovy, ale zbraněmi a důsledným bojem. „Je jisté, že pouze letecké útoky problém nevyřeší, a doufám, že ti, kteří mají obtížnější úkoly na zemi, kurdské oddíly a irácká armáda, budou tak podporováni našimi zeměmi, aby měli šanci opravdu zvítězit,“ napsal Schwarzenberg.Ve svém prohlášení, které na Facebooku sdílely stovky lidí, se však věnuje nejvíc otázce uprchlické krize. „Nám nyní pouze zbývá obětem, nikoliv pachatelům, pomáhat,“ apeluje na spoluobčany.

Fotogalerie

„Samozřejmě, mezi migranty jsou různí lidé. Kdybych vybral sedm set tisíc občanů jakékoliv evropské země, ať už Francouzů, Němců, Rakušanů či Čechů, bylo by mezi nimi jistě několik vrahů, dost podvodníků a zlodějů a mnoho chlípníků, ale na druhé straně snad i někteří lidé svaté povahy, poctivci, starostliví otcové rodin atd. Prostě je to průměr obyvatelstva. Tudíž nemůžeme očekávat, že uprchlíci jsou zástup andělů. Jsou to lidé jako my, se stejnými slabostmi i ctnostmi,“ vysvětluje Schwarzenberg, který co se uprchlické krize týče zastává totálně odlišné stanovisko, jako například prezident Zeman.

Kdyby došlo na lámání chleba, i Schwarzenberg je připraven nabídnout uprchlíkům střechu nad hlavou. Vzkázal totiž, že bude-li potřeba, uprchlíky ubytuje u sebe.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:18 15. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  493
 • Haha
  196
 • Super
  88
 • Tvl
  54
 • Cože
  37
 • Sladký
  20


Komentáře