Chlastat a bourat? Policejní dobytek s jeepem poničil 50 aut! A nebylo to poprvé

Okolo 50 aut smetl opilý policejní důstojník Karel Kadlec v úterý odpoledne na pražských Vinohradech. | foto: iDNES.cz

Okolo 50 aut smetl opilý policejní důstojník Karel Kadlec v úterý odpoledne na pražských Vinohradech. A není to poprvé, co v opilosti boural.

Opilý řidič při jízdě pražskou ulicí naboural několik desítek vozů. Podle informací TV Nova je oním řidičem známá firma - bývalý policejní důstojník a pedagog Karel Kadlec, který by správně neměl za volantem co dělat.Před rokem už totiž Kadlec jednu nehodu v opilosti způsobil, když na náměstí Bratří Synků v Praze naboural několik aut a málem přejel ženu. První opilecká eskapáda mu ale v podstatě prošla, protože 18. ledna soud rozhodl, že jízda v opilosti nebyla trestním činem ale pouze přestupkem.

Fotogalerie

Kadlec sice u nehody nadýchal 1,45 promile, ale následný odběr krve v nemocnici odmítl, a tak chyběl klíčový důkaz, protože dechová zkouška provedená na místě prý podle soudu nedokázala přesně určit množství alkoholu v krvi.

„Od počátku jsem se podivoval nad tím, že pan obžalovaný odmítl odběr krve i moči a způsobil, že orgány činné v trestním řízení se dostaly do důkazní nouze,“ odůvodnil tehdy svoje rozhodnutí soudce Horký s tím, že Kadlecovi pomohlo, že ani jeden ze zasahujících policistů, ani svědek z místa nehody necítili alkohol z jeho dechu.

Dnešní delikt ale Kadlecovi jen tak neprojde. Sice podle policejní mluvčí odmítl orientační dechovou zkoušku na alkohol, ale lékařskému vyšetření se nevyhnul. Tentokrát zřejmě důkazní nouze nehrozí.

Celý případ budeme dál podrobně sledovat.
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:29 10. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  52
 • Tvl
  14
 • Trapas
  9
 • Cože
  7
 • Haha
  5
 • Sladký
  5


Komentáře