Gott zuří: Změnil jsem si číslo a začali se mi mstít! Kdo?

Zpěvák Karel Gott (78) se na své sociální síti zastal své ženy, která se v posledních dnech stala terčem útoků nejen od kolegů, ale i veřejnosti a některých médií. Několikanásobný slavík uvedl, jak to bylo s blokací čísel v jeho mobilu a přerušením kontaktu s některými lidmi.

Začalo to ataky Milana Drobného, pokračovalo to Alicí Kovácsovou a nakonec se ozvala i Gottova dcera Dominika. Všichni do jednoho se shodli na tom, že jim je kontakt s Karlem odpírán a jeho telefon není vždy jen v jeho rukách.„Po loňském návratu do Finska jsem se nemohla otci několik týdnů dovolat! Prý měl blokované hovory. Měla jsem o něj strach,“ uvedla pro Blesk.cz zpětně Dominika, která nevěděla, proč se s tatínkem nemůže zkontaktovat. Podle ní někdo její číslo otci v telefonu zablokoval. 

K tomuto se však nyní zpěvák ohradil. „Moji milí příznivci, není časté, abych skrz Facebook dával prohlášení k článkům některých bulvárních médií. Jelikož se ale v posledních dnech objevují v denících Blesk a Aha poškozující a urážlivé články, které se týkají přímého i nepřímého napadání mé ženy Ivany, že mě údajně odstřihla od přátel a blokuje mi v mobilním telefonu kontakty, například dceru Dominiku nebo bývalého řidiče Oldu Havránka, musím reagovat,“ uvedl na úvod zpěvák, který se vždy snažil zachovat dekorum.

„Již jednou jsem řekl, že v době onkologického onemocnění a léčby jsem to byl já, kdo si často doma a zejména v nemocnici vypínal telefon. Když mi ale někdo poslal SMS nebo jsem viděl zmeškané volání, dotyčným jsem, podle svého vlastního uvážení a zdravotního stavu, volal zpět. Nikdo z mého okolí si nestěžoval, že by ho někdo v mém telefonu blokoval! Pokud se mnou kdokoli potřeboval hovořit, věděl, že může kdykoli volat i Ivaně, která mi vzkaz vždy vyřídila. Moje rodina, příbuzní a nejbližší přátelé měli pokaždé mé nové telefonní číslo mezi prvními. Proto se musím jasně ohradit proti tvrzením některých bulvárních médií, že jsou některé kontakty v mém telefonu zablokovány,“ dodal už o něco více rozhořčeně s tím, že se ho tvrzení, které poškozuje především jeho ženu, dotýká.

„Jsem svéprávný člověk, který o svém životě rozhoduje sám, a sám určuji, komu dám své telefonní číslo. Proto nepřipustím, aby dva klíčoví redaktoři deníku Blesk, Michaela Remešová a Luboš Procházka, kteří jsou pod články posledních dnů podepsáni, dál cíleně a lživě útočili na moji ženu, tedy i na mne. Tito dva redaktoři totiž byli v minulosti zvyklí, že mi volali kdykoli se jim zachtělo, častokrát i v pozdních nočních hodinách. I přesto jsem se jim snažil vždy vyjít vstříc a odpovídal jsem na jejich otázky. Když to však překročilo únosnou mez, změnil jsem si telefonní číslo a oslovil jsem Anetu Stolzovou, aby se ujala veškeré komunikace s novináři. Proto konání zmíněných redaktorů v posledních měsících vnímám jako útok a troufám si říct i mstu za to, že již s nimi nekomunikuji napřímo, ale prostřednictvím své tiskové mluvčí,“ upřesnil s tím, že své telefonní číslo dal vždy těm nejbližším a nejspolehlivějším lidem ve svém okolí.

„Vzhledem k tomu, že je situace již neúnosná, navíc s psychickým dopadem na celou moji rodinu, včetně nezletilých dcer, předal jsem tyto uměle vytvořené mediální kauzy svému právnímu zástupci,“ uzavřel velmi nezvykle s tím, že musí situaci řešit přes soudy, ačkoli se vždy snažil jakémukoli střetu s veřejností, médii i kolegy zabránit.

Právě Karel si vždy zakládal na dobrých vztazích a říkal, že patří všem. A to je možná tím problémem. Každý si z Karla chce „urvat“ kousek, a to i ve chvílích, kdy on sám potřebuje energii.

Tentokrát zkrátka pohár trpělivosti přetekl a Karel se proto rozhodl prásknout do stolu. 

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz