Drobný a Gott truchlí pro Štědrého: Pomáhal mi s nemocí, sám nebyl ve své kůži

Karel Gott, Milan Drobný a zesnulý Karel Štědrý patřili do jedné party. Setkávali se jak na poli profesním, tak na poli osobním. Není tedy divu, že oba zpěváky Štědrého smrt zasáhla. Jak na pěvce vzpomenuli? Gott vypíchl jeho pomoc při léčbě rakoviny, Drobný uznal, že už před několika měsíci nebyl Karel ve formě.

„Je mi to všechno velice líto, zvláště z toho důvodu, že jsem ho měl celý život spojeného s tím, že jsme s Gottem nastupovali do Semaforu po Karlovi a Waldovi, když oni odcházeli do Rokoka. Nastupovali jsme na jejich místa,“ řekl Expresu Milan Drobný, kterému se Štědrým odešel jeden z nejbližších přátel.Následně se rozhodl vydat prohlášení také Karel Gott (78). Ten poukázal zejména na to, že mu Štědrý pomáhal v době, kdy bojoval s rakovinou. Sám totiž takový boj absolvoval hned dvakrát. 

„Odešel jeden z mých nejbližších. Skvělý kolega a rodinný přítel, se kterým jsem prožil podstatnou část svého života. Byli jsme si velmi blízcí, několik desítek let se naše cesty protínaly a zažili jsme společně mnoho legrace a radosti z muziky. Karel Štědrý byl dobrý člověk, který mi psychicky pomáhal a podporoval mě, když jsem sám bojoval s onkologickým onemocněním. Měli jsme takovou tradici, že jsme se v sobotu navštěvovali nebo si alespoň zatelefonovali.“

Karel Štědrý oznámil světu, že bojuje s Alzheimerovou chorobou začátkem srpna, jeho nemoc však podle dostupných informací gradovala už delší dobu. 

Milan Drobný o Karlově nemoci věděl už delší dobu.

Milan Drobný o Karlově nemoci věděl už delší dobu.

„Naposled jsme se viděli asi před tři čtvrtě rokem, moc jsme si toho neříkali, on už nebyl úplně ve své kůži. Já jsem o té nemoci už tou dobou věděl. Mluvil jsem o tom s jeho manželkou Evou,“ svěřil se Expresu Milan Drobný.

Ještě v dubnu přitom oslavil Štědrý své osmdesáté narozeniny v rámci svého velkolepého koncertu, kam ovšem Drobný nebyl pozvaný. Gott dorazil. 

Karel Gott na dubnovém narozeninovém koncertě Karla Štědrého

Karel Gott na dubnovém narozeninovém koncertě Karla Štědrého

„Velkolepá oslava jeho osmdesátin letos na jaře dokázala, že jsme ho my všichni z branže měli moc rádi. Jeho smrt je pro mne velmi bolestná,“ dodává Mistr.  

Fotogalerie

Komentáře