Kamery v Ostravě natočily mladíky, kteří zbili a oloupili mladistvé

Škodu za přibližně pět tisíc korun okořenili tři mladíci v centru Ostravy i fyzickým násilím. Jejich počínání však natočily bezpečnostní kamery.

Ostravští kriminalisté pátrají po třech mladistvých, kteří se zkraje září dopustili loupežného přepadení. „5. září v době kolem 20.08 trojice dosud nezjištěných pachatelů v blízkosti náměstí Biskupa Bruna - v altánku na travnaté ploše v blízkosti nákupního centra Forum Nová Karolína a budovy Trojhalí - přistoupili k poškozeným narozeným v roce 2002 a 2003. Ty obestoupili a po otázce na aktuální čas udeřil jeden z pachatelů staršího poškozeného do obličeje a následně mu vzal z hlavy jeho čepici,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.Ze strachu z dalšího napadání začali napadení utíkat, jenže mladší upadl. „Pachatelé tohoto využili, do poškozeného několikrát kopli. Dále odcizili poškozeným basketbalový míč, botu a dioptrické brýle. Celkově způsobili škodu za téměř pět tisíc korun. V případě dopadení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal mluvčí.

Kriminalisté zajistili kamerový záznam pachatelů. „Přepadení se zúčastnil muž ve věku asi 20 let, vysoký cca 175 cm, vlasy černé, česané dozadu, střední délky, oblečen do trika s dlouhým rukávem, Druhý muž ve věku od 20 do 25 let, vysoký cca 175–180 cm, černé vlasy, po stranách vystříhané. Poslední z útočníků má kolem 20 až 25 let, vysoký cca 175–180 cm, černé vlasy, po stranách vystříhané. Žádáme případné svědky, kteří mohou přispět k jejich ztotožnění, aby nás kontaktovali na kterékoliv služebně policie, bezplatné lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 726 883 (879),“ řekl Richard Palát.

Komentáře