Kráska v Džungli: Kameramanka promluvila o brutálním napadení v Calais

Kameramanka Maaike Engelsová popsala, jak vypadá natáčení v Calais. | foto: reprofoto: MailOnline

Holandská kameramanka Maaike Engelsová a válečný fotograf Teun Voeten byli v pátek ráno napadeni třemi mladými muži v uprchlickém táboře v Calais. Engelsová nyní prozradila detaily útoku a také to, jak se křehké blondýnce natáčí v místě, jemuž se přezdívá Džungle.

Na internetu tento týden koluje video s brutálním napadením dvou dokumentaristů v Calais. Kameramanku a fotografa napadli tři mladíci, kteří na ně vytáhli nůž a pepřový sprej. Vše dopadlo dobře i proto, že dvojici přispěchali na pomoc dva muži z Afriky.Kameramanka Maaike Engelsová v Calais s kolegou natáčí dokument Vítejte v Džungli, který mapuje život v uprchlickém táboře na severu v Francie, a nyní popsala detaily incidentu v Calais: „Bylo devět hodin ráno, většina uprchlíků ještě spala...Zrovna jsem zapínala kameru, když jsem uslyšela, jak Teun volá o pomoc. Točila jsem a zároveň jsem mu spěchala na pomoc, když jsem zleva uslyšela syčení pepřového spreje, který mi jeden z útočníků stříkl do očí.“

Fotogalerie

Odvážná žena ale ani tak nepřestala natáčet. „Kopala jsem kolem sebe a ztratila rovnováhu, kamera mi málem spadla z ramen. Teun křičel. Snažila jsem se získat zpět rovnováhu a mé oči opět zasáhl oblak z pepřového spreje,“ líčí Engelsová útok, který by zřejmě skončil špatně, kdyby jim dva muži nepomohli.

Tři mladíci, kteří je napadli, měli skelné nepřítomné pohledy, zřejmě v sobě měli heroin nebo pervitin. Podle kameramanky jsou tyto drogy v Calais rozšířeným jevem.

Dokumentaristé v táboře natáčí už od září a podle nich se do té doby situace v Calais zhoršila. Tábor je přeplněný a mezi lidmi se šíří nemoci. Rvačky a konzumace drog jsou u mnohých mladíků také na denním pořádku. Není divu, že se z takového marasmu chtějí lidé dostat i za použití násilí.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:38 23. května 2016. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  49
 • Cože
  27
 • Tvl
  19
 • Super
  17
 • Haha
  16
 • Trapas
  10


Komentáře