Kam na dovolenou, když se bojíte útoků? 10 tipů, co dělat na Slovensku

Na Slovensku je krásně | foto: koláž Expres.cz

Stále více Čechů se bojí na dovolenou do oblastí, kde je větší pravděpodobnost teroristických útoků. Proto jsou stále oblíbenější destinace, které jsou buď velmi daleko nebo naopak blízko. Češi si vzpomněli, že i u bratrů na Slovensku je vlastně krásně.

Slovensko se už v loňském roce stalo nejoblíbenější destinací českých turistů. Podle údajů Českého statistického úřadu zájem o Chorvatsko minulý rok klesl o osm procent.Na Slovensko naopak zamířilo meziročně o tři čtvrtiny návštěvníků víc. A jaká jsou lákadla? Není jich málo. Podívejte se na deset nejzajímavějších turistických atrakcí.

1.Hlavní město Bratislava

Bratislava je v mysli mnohých zapsaná jako město, kde nic není a nic se neděje. Podle tohoto videa to ale tak vůbec nevypadá.

2.Vysoké Tatry - nejmenší velehory

Vysoké Tatry jsou známým turistickým cílem. Návštěvníci si je mohou užít jak v zimě, tak v létě. A není se čemu divit...

Vysoké Tatry - netřeba nic dodávat.

Vysoké Tatry - netřeba nic dodávat.

3.Ledovcové jezero Štrbské pleso

Pokud lze z krás Vysokých Tater něco vypíchnout, je to určitě Štrbské pleso. Místo žije cyklo i pěší turistikou. A Češi si chválí tamní turistický servis. Můžete se odtud vydat horu na Kriváň, k památnému místu Symbolický cintorín nebo třeba k vodopádu Skok.

Štrbské pleso

Štrbské pleso

4.Nejpřesnější orloj na světě je na Slovensku

Ve Staré Bystrici najdete od roku 2009 orloj, na jehož vzniku se podíleli Češi a je nepřesnějším astrolábem na světě, protože je řízený počítačem.

Nejpřesnější orloj na světě je ve Staré Bystrici.

Nejpřesnější orloj na světě je ve Staré Bystrici.

5.Spišský hrad je na seznamu UNESCO

Spišský hrad je se svým půdorysem nejrozsáhlejší hradní zříceninou ve Střední Evropě. Hrad je společně s okolními památkami jako jsou Spišská Kapitula, Spišské Podhradí a Žehra, zapsán na seznam lokalit Světového dědictví.

Spišský hrad je se svým půdorysem nejrozsáhlejší hradní zříceninou ve Střední Evropě.

Spišský hrad je se svým půdorysem nejrozsáhlejší hradní zříceninou ve Střední Evropě.

6.Unikátní plovoucí mlýn v Kolárově

Na okraji městečka Kolárovo, u ramene řeky Váh, najdete jeden z posledních z plovoucích mlýnů. V minulosti se jich na Váhu a Dunaji plavily desítky.

Plovoucí mlýn v Kolárově je jedním z posledních plovoucích mlýnů.

Plovoucí mlýn v Kolárově je jedním z posledních plovoucích mlýnů.

7.Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je největším celoročním vodním areálem zábavy s ubytováním na Slovensku, v Čechách a Polsku. Aquapark se rozkládá v nádherné scenerii Vysokých a Nízkých Tater.

Tatralandia

Tatralandia

8.Dobšinská ledová jeskyně

Dobšinská ledová jeskyně je největší zaledněnou jeskyní na Slovensku a jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších ledových jeskyní na světě. V okolí jeskyně můžete navštívit i Slovenský ráj, Havraní skálu, Zejmarskou roklinu nebo přírodní rezervaci Ostrá Skala.

Dobšinská ledová jeskyně

Dobšinská ledová jeskyně

9.Záhadné kamenné koule v Megoňkách

V přírodní rezervaci Klokočovské skály se nacházejí obří kamenné koule, jejichž vznik dosud nikdo neobjasnil. Největší z nich má v průměru tři metry. Podobné koule najdete už jen v Mexiku nebo na Kostarice.

Záhadné kamenné koule v Megoňkách

Záhadné kamenné koule v Megoňkách

10.Na Slovensko za haluškami

Malé noky z bramborového těsta si na Slovensku prostě musíte dát. Slovenské národní jídlo se podává se slaninou, sýrem bryndza nebo s kysaným zelím. Nemůžete jet na Slovensko a nedat si tuhle kalorickou bombu.

Halušky s bryndzou jsou slovenským národním pokladem.

Halušky s bryndzou jsou slovenským národním pokladem.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:43 2. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Cože
  12
 • Trapas
  11
 • Sladký
  9
 • Haha
  8
 • Tvl
  8


Komentáře