Kam zmizelo Kajínkovo nakradené zlato? Možná z něj dodnes žije!

V prvním dílu dokumentu Já, Kajínek se slavný vězeň doznává, že během své zlodějské kariéry nakradl poměrně dost zlata. Co se ale s jeho lupem stalo? A není možné, že z uschovaného lupu dodnes žije?

Jiří Kajínek ve svém dokumentu popsal, že nakradené zlaté šperky nechal roztavit a vyrobit z nich slitky. Ty, které byly cenné, protože pocházely například z doby první republiky, však ukryl. Kam? Nikdo neví!  „O nich nic nevím, to jsem zapomněl,“ uvedl v dokumentu se smíchem.  „Některé věci si neříkají ani manželé. A vy nejste ani moje manželka,“ dodal. Je možné, že lup ukryl a dodnes z něj žije? Těžko říct, protože to, na jak dlouho je zajištěný, odmítá Kajínek prozradit. „Vy víte, že vám to neřeknu. Mám z čeho žít, mám si za co koupit naftu. Navíc všechno, co jsem kdy chtěl, už jsem si koupil,“ řekl reportérovi Blesku. Jak to myslel, si však můžeme jen domýšlet. 

Neriskuje svou otevřeností, že se někdo bude pídit a nakonec se třeba dostane zpátky za mříže? Přece jen mu pravděpodobně spousta zločinů nebyla nikdy prokázána!  „Je pravda, že to, za co jsem byl odsouzen, co přesně policie odhalila, tak je to jen vrchol ledovce. Realita je někde mnohem, mnohem větší. Ale tak už to chodí…,“ řekl sám Kajínek na samotný závěr dokumentu. Nijak tím ale svou svobodu neohrožuje. Jeho krádeže z 80. let jsou totiž dávno promlčené...

Fotogalerie

Komentáře