Moje ex mi dělá ze života peklo, naříká Rychtář, kvůli ní má 4letou podmínku

 •   15:49
 • diskuse

Jediným útočištěm Josefa Rychtáře je nyní jeho firma. | foto: Jiří Janoušek

Před třemi roky způsobil Josef Rychtář v opilosti dopravní nehodu, při které zranil několik osob, které s ním jely v autě. Soud mu za tento delikt uložil trest zákaz řízení. Kromě toho dostal čtyřletou podmínku. Pokud tedy něco provede, půjde bez diskuze za katr!

Krajský soud v Ostravě rozhodl!Josef Rychtář má na základě dopravní nehody, kterou před třemi lety způsobil, roční zákaz řízení. Kromě toho je mu uložen souhrnný trest i za napadení ex manželky Dariny.

Suma sumárum dostal vdovec po Ivetě Bartošové trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na 4 roky spolu se zákazem řízení. Informaci serveru Super.cz potvrdila mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová.

To znamená, že pokud by se Josef Rychtář během následujících let provinil jakýmkoliv jiným, sebemenším trestným činem, nastoupí na dva roky do výkonu trestu odnětí svobody bez podmínky.

Říčanský podnikatel Josef Rychtář.

Říčanský podnikatel Josef Rychtář.

Rozsudek s totožným obsahem vydal již před několika měsíci Okresní soud ve Vsetíně, Rychtář s ním však nesouhlasil, proto se odvolal ke Krajskému soudu v Ostravě.

To mu však nepomohlo. Senát v Ostravě totiž rozhodnutí soudu nižší instance potvrdil, Rychtářovi tak nezbývá, než v následujících letech sekat latinu.

„Když potřebuju někam vyjet, tak mě nabere Honza, synovec nebo mě jeden z nich vyzvedne a jedeme spolu. Rozhodně nebudu mařit úřední rozhodnutí. Byl bych sám proti sobě, kdybych to porušil. Mám to takto ošetřené. Firma funguje. Řidičák jsem odevzdal,“ uvedl exkluzivně pro Expres Rychtář, který celou záležitost vnímá jako velkou nespravedlnost.

Největší oporou pro Josefa Rychtáře je jeho syn Honza.

Největší oporou pro Josefa Rychtáře je jeho syn Honza.

„Ex manželka mi dělá ze života peklo. Ona mě nechala opět vykázat z firmy a nemovitosti. Neuhodil jsem jí, neublížil jsem jí ani nevyhrožoval a musím se bránit,“ dodal Rychtář.

Rozsudek je již tedy pravomocný, poslední možnost, jak se bránit, je podat dovolání k Nejvyššímu soudu. To už by však Rychtářovi s nejvyšší pravděpodobností tak jako tak odmítli.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:49 24. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  25
 • Super
  19
 • Trapas
  17
 • Sladký
  12
 • Cože
  9
 • Tvl
  9


Komentáře