„Nejsem dement, už nejsme kámoši!“ vzkázal Kajínek Klímovi

Josef Klíma si to u Jiřího Kajínka polepil. Ten ho považuje za podrazáka. | foto: koláž Expres.cz

Ukázalo se, jak křehká může být důvěra člověka, který strávil dvacet tři let mezi nejbrutálnějšími zločinci. Dlouholetý zastánce Jiřího Kajínka v boji proti pochybným praktikám české policie i justice, investigativní novinář Josef Klíma tvrdě narazil. To když na základě svých nových poznatků změnil na bývalého nejslavnějšího vězně názor.

Josef Klíma se dlouhodobě snaží zasadit o obnovení soudního procesu s Jiřím Kajínkem. A dost možná svou letitou reportérskou činností přispěl k jeho propuštění. Jak se však zdá, doslova v cílové rovince udělal zásadní chybu. To když - snad v zájmu vyváženosti, ale třeba jen v honbě za vyšší sledovanosti svého pořadu na Primě - odvysílal reportáže vyznívající proti Kajínkovi.Sám Klíma mu prý chtěl dát prostor v jiném díle, jenže to Jiřího Kajínka nezajímá. Reportáže byly totiž odvysílané v době, kdy se schylovalo k udělení milosti. Odsouzený dvojnásobný vrah mafiána a jeho bodyguarda si nejspíš právem myslí, že něco takového byl podraz, který mohl jeho šance na propuštění ohrozit.

Krátce na to však Josef Klíma zaslal dopis, v podstatě obchodní nabídku, která Jiřího Kajínka pěkně dopálila. Jeho znění otiskl Blesk:

„Zdravím, Jiří. Tak se to povedlo! Chápu, že teď máte ve větší oblibě moji kolegyni Báru Kozákovou, ani se Vám z chlapského hlediska nedivím. Nicméně spousta lidí mě dosud považuje za jakéhosi Vašeho guru a obrací se na mě s nápady, v nichž bychom společně figurovali. Jednak jde o nabídku exkluzivního natáčení pro Primu, jak si zvykáte na pobyt venku, tam bychom se samozřejmě podělili s Bárou a nabídli bychom Vám za to poměrně slušné peníze. No a pak se rýsuje možnost jakýchsi besed zatím v menších českých městech a menších sálech, aby Vás z toho rovnou nekleplo. Chtějí, abych Vás zpovídal já i diváci a k tomu by kapela zahrála vždycky nějakou písničku, když už bychom byli umluveni. Taky za docela slušné peníze. Předpokládám, že nebudu sám, kdo Vám tuhle nabídku udělá, ale u mě máte jistotu, že Vás neokradu. Přeju šťastný návrat na svobodu, doufám, že s Bárou u toho budeme. S pozdravem Josef Klíma.“

Mnoha komentátorům připadlo zvláštní, že se Josef Klíma neukázal u věznice v Rýnovicích, přestože tam štáb z Primy několik dní nocoval. Prý měl práci jinde a nechtěl brát práci kolegům. Jenže pravda je jiná.

Vztah obou mužů citelně ochladl a Kajínek na jakékoliv spolupráci s Klímou již nemá zájem. Považuje ho za bezpáteřního člověka, který se na něm jen snaží vydělat.

Chování reportéra znechutilo i zkušeného trestance.

„Je to hnus. Myslí si, že jsem blázen? Myslí si, že jsem dementní? Volal mi, jako že jsme kámoši. Já už s ním ale nechci spolupracovat. Nebudu se představovat a říkat: Ahoj Pepíku. Už nemám chuť,“ prohlásil zklamaný Jiří Kajínek.

Jak se na celou záležitost dívá Josef Klíma, to uvidíte v novém vydání pořadu webu Expres.cz TELEBRITY.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:55 29. září 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  42
 • Trapas
  33
 • Cože
  14
 • Haha
  12
 • Sladký
  11
 • Tvl
  11


Komentáře