Fenomenální věštkyně Jolanda v Máte slovo: Cigánky to vždycky měly v pařátu!

V Máte slovo se sešla výborná parta v čele s věštkyní Jolandou. | foto: Koláž Expres.cz

Návrat na obrazovku ve velkém stylu! Legendární věštkyně Jolanda (67), která proslula svéráznými výroky a ještě osobitějšími věštbami, byla bezpochyby hlavní hvězdou pořadu Máte slovo. Michaela Jílková (50) do dílu věnovaného věštbám a horoskopům pozvala samé zajímavé hosty, „cikánská věštkyně“ ale hrála jasný prim.

(Přímá řeč je bez redakčních úprav, pozn. red.) „Máte z něčeho strach. Ten strach vás tíží, vy chcete vědět, co přijde, ale bojíte se toho. Hodně věcí skrýváte, máte dva tváře. Mezi kolegama jste krásná duše, ale za dveřma jste úplně někdo, jak uzavřená skořápka. Já vám to řeknu natvrdo, vaše aura a karma je zlomená,“ řekla Jolanda směrem ke Claire Klingenberg, prezidentce Evropské rady skeptických organizací, která se nezmohla na slovo.

Věštkyně z Děčína pak svérázně odzbrojila i psychologa Jeronýma Klimeše. „Já tuhle práci dělám hodně dlouho, jsem 24 hodin na telefonu. Když klienti zavolají, vím, cítím, jaký jsou, jaký mají těžkosti. Nejen, co potřebují pomoct. Když zažádají o ochranu, odvahu, pracuju na ty klienti,“ řekla Jolanda opět svérázným způsobem, který neklade důraz na správnou gramatiku českého jazyka.

Co se věštění týče, má už dlouho jasno a skeptické řeči si nebrala k srdci. „Cigánky to maj v sobě. Vždycky za nima lidi chodili. Cigánka vždycky měla všechno v pařátu,“ vstoupila do jednoho z hovorů rozčilená Jolanda, která nesouhlasila se slovy psychologa Jeronýma Klimeše.

Zmíněný díl Máte slovo, jenž se celý věnoval víře v „nadpřirozeno“, zejména oblibě Čechů v astrologii, věštění a výklad karet, byl vůbec povedený.

„Můžu vykládat i z pexesa,“ vypravila ze sebe sebejistě věštkyně a kartářka Ivana Regina Kupcová Sádlová, která byla svého času hvězdou na TV Regina Jana Saavedry. Šamana, který se kdysi staral o blaho Ivety Bartošové.

„Paní doktorko, kdybyste přišla ke správný kartářce, dozvěděla byste se všechno za poslední dva roky,“ vrátila se později Jolanda ke skeptické prezidentce Claire Klingenberg.

V závěru za Jolandu, která zřejmě kvůli zdravotním potížím musela sedět v první řadě mezi hosty a nestála tedy u stolečku, jak bývá v pořadu zvykem, promluvila žena z publika, která umění věštkyně hájila a dokládala ho vlastním příběhem s vyléčenou rakovinou.

„Všichni se musíme napojovat,“ hlesl rezignovaný psycholog Klimeš. „Paní Jolando, vy prý nevěříte na duchy, tak jsou mezi námi?“ dotázala se Jílková pár minut před koncem.

„Duchové jsou mezi váma, podívejte, tamhle sedí, jděte na stranu, paní Jílková,“ řekla Jolanda a ukázala na Jeronýma Klimeše a jeho družinu skeptiků, kteří tam byli jako oponenti kartářek a věštců, a tím se pasovala na jasnou královnu večera.

Fotogalerie

Komentáře