Pomeje už dýchá sám! Brzy mu oznámíme, co ho čeká, řekla Expresu mluvčí nemocnice

Fanoušci, ale hlavně rodina Jiřího Pomejeho, si mohou oddechnout. Zdravotní stav oblíbeného herce je totiž stabilizovaný. Podle posledních informací dokonce dýchá bez pomocí přístrojů!

Ačkoliv to ještě na Štědrý den vypadalo, že se stal vánoční zázrak a Jiří Pomeje svůj boj nad zhoubnou rakovinou hrtanu vyhrál, jenom dva dny poté musel být se zápalem plic hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Jeho stav se ale ani po nasazení silných antibiotik nezlepšil, ale naopak zhoršil.Pomeje měl dokonce tak vážné dýchací problémy, že mu lékaři museli udělat tracheotomii, aby se neudusil. Nyní je ale jeho stav stabilizovaný.

„Aktuálně je zdravotní stav pana Pomejeho stabilizovaný. V průběhu tohoto týdne absolvuje vyšetření, jejichž výsledky by měly být známy v příštím týdnu. Na základě výsledků bude s pacientem konzultován další postup léčby,“ sdělila Expresu tisková mluvčí nemocnice Jitka Zinke s tím, že vyšetření, která v průběhu tohoto týdně absolvuje, nebude specifikovat.

„Věřím, že příznivce pana Pomejeho potěší informace, že je jeho zdravotní stav stabilizován a že dýchá bez přístrojů,“ uzavřela Zinke.

Ať budou výsledky vyšetření jakékoliv, poslední slovo bude mít stejně Pomeje. Jeho manželka Andrea se nám totiž před několika dny svěřila, že už teď je podle lékařů jeho jedinou šancí na přežití slavík, což by znamenalo odebrání hrtanu. To ale již v minulosti Jiří Pomeje několikrát razantně odmítl s tím, že raději zemře.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz