Ortel pro Pomejeho: Léčba rakoviny nebyla úspěšná, producent odmítá další

Producent Jiří Pomeje (52) se dozvěděl tu nejhorší zprávu. Rakovina hrtanu se mu i přes ozařování vrátila a on dostal na výběr, buďto podstoupí operaci, nebo zemře. Jeho rozhodnutí vás bude šokovat!

Filmový producent Jiří Pomeje zažívá nejhorší období ve svém životě. I přes ozařování se mu vrátila rakovina hrtanu a lékaři mu dali jasně na výběr. Pokud nepodstoupí operaci, při níž přijde o hlasivky a dostane tzv. slavíka, tedy hlasový komunikátor, zemře. Zoufalý herec se pro dobro své rodiny rozhodl pro smrt. Podle svých slov nechce být manželce a dcerce na obtíž.„Jsem úplně na dně, na tom nejhlubším. Oni to takovou kamerkou zjistili už při tom zákroku. Rozlezlo se mi to tak, že ani chemoterapii či jiný invazivní zákrok nezvažují. Postavili mě vlastně před otázku: Žít, nebo zemřít,“ řekl Blesku Pomeje, který byl v pondělí na zákroku, při němž mu odebírali vzorky na histologii.

I přes hrůznou diagnózu mu lékař nabídl řešení, které mu dá pětadvacet let života. Musel by však podstoupit operaci, při které by došlo k odstranění hrtanu. V přední straně krku by mu zůstal by mu otvor do dýchací trubice. Filmový producent se proto rozhodl raději ze světa odejít.

Pomeje je zdrcený.

Pomeje je zdrcený.

„Nechci slintat, nechci smrkat krkem, nechci se utopit, když se ponořím do vody. Nedopustím, abych zkazil život manželce a dcerce. Na to nemám právo! To si radši s nimi užiju chvilku ještě hezký věci a potom zmizím,“ pronesl v zápalu emocí Jiří.

Jeho blízcí ale doufají, že si své rozhodnutí ještě rozmyslí. Zbývá mu však už jen pár týdnů. Poté se nemoc začne šířit a je otázkou, zda tu bude rok, dva nebo tři.

Rodině přejeme mnoho sil.

Fotogalerie

Komentáře