Sobotkova demise těsně před volbami? Je to hazard, míní politolog Pehe

Politolog Jiří Pehe se zastal Bohuslava Sobotky. | foto: Koláž Expresu

Pár měsíců před volbami do Poslanecké sněmovny se jedna z nejsilnějších stran odhodlala k razantnímu kroku. Velet ČSSD už nebude premiér Bohuslav Sobotka, jeho post zastane Milan Chovanec a lídrem pro volby je Lubomír Zaorálek. Co na zvláštní předvolební hry říká politolog Jiří Pehe?

Bohuslav Sobotka ve středu předstoupil před novináře a oznámil svůj konec ve vedení ČSSD. Důvodem byly špatné výsledky strany v předvolebních průzkumech, velení tak předal Milanu Chovancovi.Tento krok vůbec nechápe politolog Jiří Pehe, který se v pořadu Interview ČT24 zastal ostře kritizovaného premiéra. „Ať už si o něm myslíme cokoliv, stojí v čele úspěšné vlády a je to nejdéle sloužící premiér za posledních patnáct let.“

Podle jednašedesátiletého rodáka z Rokycan je takto radikální rozhodnutí od sociální demokracie pořádným riskem, který se nemusí vyplatit. „Myslím, že to je hazard, je to pro voliče matoucí záležitost.“

Novým předsedou ČSSD se stává Milan Chovanec.

Novým předsedou ČSSD se stává Milan Chovanec.

O konci Bohuslava Sobotky v ČSSD se spekulovalo už delší dobu. Šéf strany se rozhodl skončit ve vedení strany po dlouhých sedmi letech.

Chvíli se diskutovalo o tom, že Bohuslav Sobotka oznámí vznik takzvaného triumvirátu, ve kterém bude kromě premiéra také Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek.

I přestože se zdá, že k vzniku této prazvláštní kooperace opravdu došlo, tak tuto možnost ve středu před novináři Sobotka rázně zamítl.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 13. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  17
 • Trapas
  14
 • Super
  10
 • Sladký
  10
 • Tvl
  8
 • Cože
  4


Komentáře