Spasitel Paroubek přirovnal novou éru ČSSD k fotbalu: Zaorálek je koncový hráč

Lubomír Zaorálek je pro Jiřího Paroubka koncovým hráčem. | foto: Koláž Expresu

Sociální demokraté startují novou éru. Už je nevede Bohuslav Sobotka, novým předsedou je ministr vnitra Milan Chovanec. Do voleb jde zase jako lídr ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a do ČSSD se vrátil expremiér Jiří Paroubek. Ten pro Expres.cz nastínil, jak bude vypadat nová éra politické strany, která se potýká s krizí.

V předvolebních průzkumech to s ČSSD nevypadalo dobře. Proto se Bohuslav Sobotka rozhodl rezignovat a jeho funkci přezval Milan Chovanec. Případným příštím premiérem by se ale stal Lubomír Zaorálek.Ne všichni tento triumvirát chápou. „Je to zkrátka moc složité, může to vést k vnitrostranickým třenicím a pro voliče je to obtížně srozumitelné,“ míní například politolog Matěj Trávníček. S ním ale zásadně nesouhlasí navrátilec Jiří Paroubek, který žhavé novinky v ČSSD vítá.

„Myslím, že je to logický krok, když jsou volební preference nízké, tak se muselo něco udělat, tento postup byl podle mého názoru ten nejlepší,“ říká pro Expres.cz muž, kterého před čtyřmi měsíci opustila manželka Petra.

Hodně lidí se ale ptá na to, zdali budou pomyslnému triumvirátu rozumět zejména voliči? „Myslím si, že by to mělo být bez problému, je to vlastně model, který se osvědčil už v roce 2002, kdy byl předsedou Miloš Zeman a Vladimír Špidla byl volebním lídrem.“

Podle Jiřího Paroubka je navíc Lubomír Zaorálek coby nový volební lídr naprosto ideální volbou. „Je to jako ve fotbale, když máte jednoho koncového hráče, tak všichni na něj hrají. Tím koncovým hráčem je teď právě nový lídr Lubomír Zaorálek.“

Fotogalerie
Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:28 16. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Haha
  10
 • Super
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8


Komentáře