Paroubek: Že mě v ČSSD zamítli? Je to absurdní a na hlavu!

Jiří Paroubek rozhodnutí výboru vůbec nechápe. | foto: Profimedia.cz

Chvíli to vypadalo jako jasná věc. O víkendu se rozkřikla zpráva, že Jiří Paroubek se vrací jako řadový člen do ČSSD. Bývalý premiér měl působit v Cerhenicích na Kolínsku po boku Marka Semeráda. Comeback roku se ale nekoná, jelikož ho výkonný výbor bez milosti zamítl. Jak toto rozhodnutí zkušený politik přijal?

I přestože se čtyřiašedesátiletý Jiří Paroubek ucházel o post řadového člena v Cerhenicích na Kolínsku, tak jeho návrat nakonec zamítl pražský výkonný výbor.Tento verdikt je podle bývalého šéfa ČSSD naprosto nepochopitelný. Proč?

„Vždyť já ještě ani nebyl přijat, tak jak mě mohl výkonný výbor v Praze zamítnout,“ diví se Jiří Paroubek.

„Je to absurdní a abych řekl pravdu, tak i na hlavu,“ neskrýval své rozhořčení expremiér.

Jiří Paroubek má teď v plánu to, co o víkendu. Být tedy přijat v Cerhenicích na Kolínsku, kde o něj moc stojí místní starosta Marek Semerád.

Bude výběr hlasovat znovu?

„Můžou mě přijmout za týden nebo za dva. Poté si to může výkonný výbor zopakovat a znovu můj návrat zamítnout,“ říká trpce Paroubek, který se dál k rozhodnutí výkonného výboru nechtěl vyjadřovat.

Již o víkendu se Jiří Paroubek redakci Expres.cz svěřil, že ve vedení ČSSD je někdo, kdo z něj má strach. „Oni se panicky bojí každého, kdo je schopný,“ řekl na adresu vedení sociální demokracie bývalý premiér.

Proti návratu bývalého předsedy ČSSD se vyhradili ministr Lubomír Zaorálek a premiér Bohuslav Sobotka. Oběma vadí zejména to, že si v roce 2011 založil konkurenční stranu LEV 21. Jiří Paroubek také dlouhodobě kritizoval vedení sociální demokracie, a tím si tak definitivně možná zabouchl dveře.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:53 17. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  14
 • Super
  11
 • Sladký
  11
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Trapas
  10


Komentáře