Je to prostě prase! Jiří Ovčáček se pustil do exministra Jurečky kvůli mrtvému lékaři

Marian Jurečka kritizuje postup vládní delegace, která odletěla, aniž by zjistila, co se zesnulým lékařem bylo. Ohradil se Jiří Ovčáček. | foto: koláž expres

Během státní návštěvy v Číně zemřel prezidentův lékař Petr Halata (†66). Ačkoliv ještě před odletem do Česka lékař odevzdal své zavazadlo, nedorazil už na odjezd kolony vozidel, která vezla prezidenta Miloše Zemana a další členy delegace na letiště. Poté, co se s ním nikdo nemohl spojit, odletěli bez něj. Tento nezvyklý postup kritizoval exministr zemědělství Marian Jurečka, podle něhož je nestandardní odletět, aniž by prošetřili, co s chybějícím členem delegace je. Tato kritika nebyla po vůli prezidentovu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, který Jurečku nazval prasetem!

Jurečka je prostě prase!“ zaútočil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na Mariana Jurečku, který se podivoval nad postupem státní delegace, která z Číny odletěla bez lékaře Miloše Zemana poté, co se mu nikdo nemohl dovolat.

Čtyři roky jsem jezdil jako ministr a hlava delegace a neumím si představit takto odletět a nikoho neposlat na pokoj s hotelovým personálem zjistit, zda dotyčný není tam. Navíc posunout odlet vládního speciálu není takový problém,“ zkritizoval postup v Šanghaji exministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Specialista na interní a cestovní medicínu Petr Halata byl podle Lidovek nalezen mrtev na svém hotelovém pokoji v Číně. Ještě před odletem zpět do vlasti Halata odevzdal pas i své zavazadlo. Nedorazil už ale na odjezd kolony, která vezla prezidenta Miloše Zemana a zbytek delegace z hotelu na letiště. 

Poté, co se Halatovi členové delegace nemohli dovolat, odletěl vládní speciál do České republiky bez něj.

Jak Expresu sdělil zdroj z Hradu, občas se stává, že někdo zaspí a odjezd na letiště tak nestihne. Je proto pak běžné, že letí až dalším letadlem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:43 10. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  79
 • Trapas
  44
 • Tvl
  23
 • Haha
  14
 • Cože
  14
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat