Stejný osud jako jeho kamarád Neckář: Menzel se znovu učí mluvit a cvičí řeč

Další pokrok Jiřího Menzela (79)! Po mozkové infekci a několikatýdenním umělém spánku se slavný režisér podle informací Expres.cz učí mluvit.

Stav režiséra Jiřího Menzela se od probrání z umělého spánku zlepšuje. Nejdříve své okolí jen vnímal, nyní už jí sladké a dokonce i mluví. Doktoři s ním prý pravidelně rehabilitují a denně procvičují řeč.

Menzel tak má po náhlém kolapsu stejné problémy, jako měl jeho kamarád Václav Neckář, jenž ho nedávno přišel do nemocnnice navštívit. Neckáře postihla mrtvice v roce 2002 a musel se znovu naučit mluvit a zpívat.

Ta prý po probrání režisérovi dělala problémy. „Jiřího stav je kolísavý, ale zároveň pořád stejný. Doktoři s ním ale pravidelně rehabilitují a dokonce mají procvičovat mluvu,“ dozvěděli jsme se od blízkého přítele rodiny, který stejně jako manželka Olga Menzelová doufá v brzké uzdravení.

„Je to pro všechny, co Jirku znají, velice těžké. Byl to vždy humorista, výřečný a s dobrou náladou. Jeho nejbližší okolí se tak nemůže dočkat, až přijde nějaké výraznější zlepšení,“ dodal.

Manželka Olga Jiřímu vozí sladké.

Manželka Olga Jiřímu vozí sladké.

Naštěstí má Jiří o zábavu postaráno. Denně se kolem něho motá nespočet lidí. „Neustále u něj někdo je, ať už sestřičky, přátelé, nebo manželka,“ uzavřel. Právě Olga je prý u svého muže denně. Vozí svému muži všechny potřebné věci i jídlo, na které má zrovna chuť.

Naposledy ji fotografové Expres.cz zastihli s čokoládovými dezerty a slazenými nápoji v ruce.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 12. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Haha
  7
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  4
Komentáře